بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

برای احداث سد جغناب تاکنون بیش از ۱۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است

کد خبر: 41623 Print This Post
۱۳ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۸:۴۰
برای احداث سد جغناب تاکنون بیش از ۱۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است

http://www.bananews.irفرماندار کوثر گفت: تاکنون برای احداث سد جغناب افزون بر ۱۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا حسینی، در نشستی با روستاییان بخش مرکزی کوثر از تکمیل سد جغناب در این شهرستان خبر داد و افزود: این سد در سال آینده آماده افتتاح شده و با راه اندازی آن زمینه رفع بسیاری از مشکلات بخش اشتغال و رونق اقتصادی فراهم می‌شود.

وی گفت: تاکنون برای احداث این سد افزون بر ۱۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

وی با اشاره به این که توجه به ظرفیت کشاورزی این منطقه می‌تواند بهترین فرصت‌های شغلی را ایجاد کند، از مسوولان ذی‌ربط در این حوزه خواست برای تحقق تعهدات خود در زمینه اشتغال وارد عمل شوند.

فرماندار کوثر قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بخش کشاورزی در این شهرستان بویژه در حوزه باغداری را غنی دانست و افزود: با ایجاد زیرساخت‌های لازم باید از استعدادهای بالقوه و نیروهای انسانی متخصص بهره گرفت.

وی به بازسازی کانال آب آور سد لیکوان با یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اشاره کرد و گفت: با تشکیل شرکت‌های تعاونی توسعه روستایی و دهیاران گام بلندی برای توسعه روستاها، فقرزدایی و استفاده از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های روستاها برداشته می‌شود.

 

وی افزود: احداث و راه اندازی سدهای معیشتی و زودبازده می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف کلان اقتصادی و کشاورزی یاری کند.

سد جغناب با حجم مخزن ۷۸۰ هزار متر مکعب با ۱۲ میلیارد ریال اعتبار و سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای خرید لوله و اتصالات احداث می‌شود و تکمیل آن حدود ۱۴۰ هکتار از اراضی بخش مرکزی کوثر را آبیاری خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها