بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بی توجهی به استانداردهای ساختمان موجب بروز ضایعات نخاعی می شود

کد خبر: 40521 Print This Post
۲۵ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۳:۱۴
بی توجهی به استانداردهای ساختمان موجب بروز ضایعات نخاعی می شود

http://www.bananews.irدبیرکل جمعیت هلال احمر با انتقاد از عدم توجه به استانداردسازی ساختمان و وسایل نقلیه گفت: نتیجه این بی توجهی ها باعث بروز ضایعات نخاعی می شود.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد عباسی روز چهارشنبه در همایش معلولان ضایعات نخاعی افزود: امیدواریم شبکه ملی تحقیقات ضایعات نخاعی، اقدامات موثری در زمینه بسترسازی برای استاندارد سازی ساختمان و وسایل نقلیه انجام دهد چراکه این استانداردسازی ها در پیشگیری از ضایعات نخاعی، نقش موثری دارد.
وی با بیان اینکه حوادث ترافیکی از مهم ترین عوامل بروز ضایعات نخاعی هستند، گفت: سال گذشته حوادث جاده ای، بیش از ۲۰ هزار کشته و ۸۰۰ هزار مجروح برجا گذاشت.
به گفته وی، هم اکنون دو هزار مجروح جانباز ضایعه نخاعی و ۷۰ هزار معلول ضایعه نخاعی در کشور وجود دارد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد این جمعیت نقش موثری در پیشگیری از معلولیت ها و ضایعات نخاعی در حوادث برعهده دارد و با دارا بودن ۴۰۰ پایگاه امداد و نجات بین شهری و ۳۰۰ شعبه شهرستانی تلاش دارد از اینگونه معلولیت ها پیشگیری کند.
عباسی با بیان اینکه آموزش یکی از راهکارهای پیشگیری بروز ضایعات نخاعی است، گفت: سالانه بالغ بر یک میلیون نفر در دوره های آموزش عمومی و همگانی جمعیت هلال احمر شرکت کرده و با حمل صحیح مصدوم آشنا می شوند چراکه اگر حمل صحیح مجروح در حوادث به درستی انجام نشود منجر به ضایعات برگشت ناپذیری برای مصدومان خواهد شد.
وی تاکید کرد: مهارت آموزی امدادگران نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است چراکه هر فرد حادثه دیده ای می تواند دچار ضایعات نخاعی شود و با مهارت های عملیاتی می توان از آن پیشگیری کرد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر یادآور شد این نهاد، وظیفه حاکمیتی در زمینه توانبخشی و درمانی مبتلایان ضایعات نخاعی ندارد با این وجود با همکاری وزارت بهداشت ، بیمارستان فوق تخصصی اعصاب ˈنور افشارˈ واقع در منطقه دارآباد تهران را تا پایان سال به بهره برداری می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها