بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تسویه بدهی ۲۰۰ میلیارد تومانی پیمانکاران تا پایان سال

کد خبر: 40269 Print This Post
۲۱ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۷:۵۴
تسویه بدهی ۲۰۰ میلیارد تومانی پیمانکاران تا پایان سال

http://www.bananews.irمعاون وزیر راه و شهرسازی از بدهی ۲۰۰ میلیارد تومانی به پیمانکاران خبر داد که تا پایان سال تسویه می‌شود.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد صادقی – مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور – در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اینکه این شرکت در تمام روز‌های سال در حال اجرای پروژه به صورت مشترک با پیمانکاران است، همواره بدهی به پیمانکاران را دارد که در جریان ساخت و پایان‌ یافتن پروژه‌ها مقدار آن مشخص شده و باید تسویه شود.
وی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰۰ میلیارد تومان کل بدهی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور به پیمانکاران است.
صادقی اعلام کرد: رقم بدهی بیش از این بود که طی ماه‌های اخیر بیشتر آن از محل فروش اوراق مشارکت و سهام شرکت‌های دولتی پرداخت شده است.
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور خاطر نشان کرد: بودجه‌ی شرکت ۶۳۰۰ میلیارد تومان و از محل تملک دارایی و فروش اوراق مشارکت به دست می‌آید. رقم بدهی به پیمانکاران در مقایسه با بودجه بسیار اندک است و این یعنی می‌توان تا پایان سال تمام بدهی پیمانکاران را تسویه کرد.
وی با اشاره به عملیات تکمیل بزرگراه تهران – رود‌هن – فیروزکوه – قائمشهر – ساری اظهار کرد: این مسیر، بزرگراه اصلی در شمال کشور خواهد بود.
صادقی درباره‌ی میزان پیشرفت ساخت این بزرگراه گفت: در حال حاضر از پل سفید تا قائمشهر عملیات اجرایی تکمیل بزرگراه در قالب پنج قطعه با پیشرفت خوبی در حال انجام است.
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور یادآور شد: شش میلیارد تومان مطالبات پیمانکار در این پروژه است که پرداخت خواهیم کرد و امیدواریم بزرگراه تهران – رودهن – فیروزکوه – قائمشهر – ساری تا پیش از پایان دولت دهم تکمیل و بهره‌برداری شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها