بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

«پل طبیعت» با ۶۵ درصد پیشرفت به طبقه دوم رسید

کد خبر: 39929 Print This Post
۱۵ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۹:۵۸
«پل طبیعت» با ۶۵ درصد پیشرفت به طبقه دوم رسید

http://www.bananews.irمدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد از پیشرفت ۶۵ درصدی عملیات عمرانی پل طبیعت به عنوان بزرگترین پل عبور و مرور غیر خودرویی کشور خبر داد و گفت: طبقه دوم این سازه عظیم هم اکنون در حال اجرا و تکمیل است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حجت اله ملاصالحی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: پل طبیعت یکی از شاخص‌ترین پروژه‌های واقع در اراضی عباس آباد است که از نظر فنی و اجرایی، شاخصه‌های سازه و کاربری‌های تعریف شده برای آن در بین طرح‌های کلان مدیریت شهری پایتخت جای داشته و از این رو فعالیت‌های عمرانی آن با جدیت در حال پیگیری است.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد پیشرفت عملیات عمرانی پل طبیعت را مطلوب توصیف کرد و افزود: فعالیت‌های اجرایی این پروژه در سه بعد عمرانی، سازه فلزی و تأسیسات در حال انجام است که در مجموع آخرین گزارش‌ها حاکی از پیشرفت ۶۵ درصدی آن، تکمیل سازه طبقه اول و پیگیری فعالیت‌ها در طبقه دوم است.

وی پل طبیعت را بزرگترین پل عبور و مرور غیرخودرویی کشور عنوان کرد و یادآور شد: مساحت کلی پل حدود هفت هزار متر مربع و بخش اعظم این پل دو طبقه و در دو قسمت سه طبقه است که در طبقه دوم حدود ۲۸۷۰ متر مربع مساحت خواهد داشت و مسیرهای پیاده روی، دوچرخه سواری، عبور کالسکه، مکث، رستوران و کافی شاپ در آن پیش‌بینی شده است.

به گفته ملاصالحی، شیوه اجرایی این طرح با توجه به نصب، جوشکاری و استفاده از سازه‌های فضایی در ارتفاع ۴۰ متری در کل کشور نادر و منحصر به فرد بوده و با پیشرفت عملیات عمرانی در طبقه دوم پل طبیعت، جلوه این پروژه عظیم در پهنه فضای سبز میانی بزرگراه مدرس نمایان شده است.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد تصریح کرد: پل طبیعت اتصال پهنه غربی و شرقی اراضی عباس آباد را بین بوستان‌های آب و آتش و طالقانی برقرار می‌کند با توجه به شاخصه‌های طراحی، سازه و کاربری به یکی از نمادهای جدید شهر تهران مبدل شده که در حوزه گردشگری شهری و توسعه فضاهای فرهنگی و تفریحی تأثیر قابل توجهی خواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها