بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تمام مدارس تخریبی تهران تا سه سال دیگر ایمن می‌شوند

کد خبر: 39772 Print This Post
۱۲ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۷:۴۱
تمام مدارس تخریبی تهران تا سه سال دیگر ایمن می‌شوند

http://www.bananews.ir/مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: در صورتی که اعتبارات تخریب، بازسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس تامین و تخصیص داده شود، تا پایان برنامه پنجم تمام مدارس تخریبی و غیراستاندارد تهران بازسازی و مقاوم‌سازی خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نبیان در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: از سال ۸۵ تا کنون حدود ۴۵۲۰ کلاس تخریبی در تهران بازسازی و ۴۵۰۰ کلاس نیز مقاوم سازی شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین طرح‌های تخریب و بازسازی و مقاوم سازی در منطقه ۱۰ صورت گرفته است، اظهار کرد: روند استاندارد سازی فضاهای آموزشی تهران ادامه دارد و به هر میزان که اعتبار تخصیص یابد با سرعت قانون تخریب و بازسازی و مقاوم سازی مدارس ناایمن در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران تصریح کرد: در صورتی که اعتبارات تخریب، بازسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس تامین و تخصیص داده شود، تا پایان برنامه پنجم تمام مدارس تخریبی و غیراستاندارد تهران مطابق با آخرین آیین‌نامه زلزله بازسازی و مقاوم‌سازی خواهد شد تا دانش‌آموزان تهرانی در کلاس‌های ایمن و استاندارد تحصیل کنند.

همچنین مرتضی رییسی معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش نیز در گفت‌وگو با ایسنا، درباره میزان مقاومت مدارس کشور در برابر زلزله گفت: مدارسی که در کشور بر اساس آیین نامه‌های زلزله طراحی شده باشند، در زلزله‌های شدید و خیلی شدید تلفات جانی نخواهند داشت.

وی افزود: مدارسی که در قالب طرح‌های تخریب و بازسازی مقاوم سازی شده‌اند نیز مشکلی نخواهند داشت و حتی مقاومت آنها از ساختمانهای جدیدالتاسیس نیز بالاتر خواهد بود.

رییسی تصریح کرد: ساختمانها و مدارسی که اصول و مبانی زلزله در طراحی و اجرای آن مورد استفاده قرار گرفته، قطعا ایمن و استاندارد نبوده و سازمان نوسازی مدارس نیز آنها را تایید نمی‌کند و انتظار نداریم که این ساختمانها مقاومت داشته باشند و چه بسا تلفات جانی هم خواهند داشت.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در سالهای اخیر مدارسی که در قالب مقاوم سازی و تخریب و بازسازی طرح‌های آن اجرایی شده است، از مقاومت خوبی برخوردار بوده و کاملا ایمن هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها