بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

«ری» توسط شهرداری‌تهران تصرف شده است

کد خبر: 39429 Print This Post
۰۵ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۷:۱۷
«ری» توسط شهرداری‌تهران تصرف شده است

http://www.bananews.ir استاندار تهران با بیان اینکه تصرفات غیرقانونی شهرداری تهران در شهرستان ری را که همچنان ادامه دارد از طریق مجاری قانونی پیگیری می‌کنیم، گفت:‌ منتظر دعوت دیوان عدالت اداری برای بررسی بیشتر هستیم.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی تمدن در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت جدایی ری از تهران که طرح دو فوریتی آن نیز به مجلس ارائه شد، افزود: به‌رغم اینکه طرح دو فوریتی آن را به رای گذاشتند، اما در مجلس مصوب نشد، چرا که تصرفات شهرداری تهران در شهرستان ری غیرقانونی است و این روند همچنان ادامه دارد.

وی افزود: استانداری بر اساس قانون این موضوع را از مجاری قانونی پیگیری می‌کند و دیوان عدالت اداری نیز که مقرر شده به این موضوع رسیدگی کند، در حال بررسی است.
تمدن تصریح کرد: منتظر دعوت دیوان عدالت اداری هستیم تا نتایج نهایی جدایی شهرستان ری از تهران را دنبال کنیم.
استاندار تهران بار دیگر با تاکید بر اینکه استقلال ری براساس قانون تقسیمات کشوری است، بر غیرقانونی بودن تصرفات شهرداری تهران در شهرستان ری تاکید کرد و گفت: ری باید مستقل شود و همچنان که دارای فرمانداری مستقلی است، باید دارای شهرداری و شورای شهر مستقلی نیز باشد تا بتواند به مردم این شهر خدمات‌رسانی مناسب و در شان ارائه دهد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها