بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آغاز آبرسانی به شهر دلیجان از سرشاخه‌های دز

کد خبر: 39122 Print This Post
۳۰ دی ۱۳۹۱ | ۰۷:۱۴
آغاز آبرسانی به شهر دلیجان از سرشاخه‌های دز

http://www.bananews.ir/طی مراسمی با حضور استاندار استان مرکزی کلنگ طرح انتقال آب از سرشاخه‌های دز (سد کوچری) به شهر دلیجان به زمین زده شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مدیر‌عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در این مراسم با اشاره به ضرورت اجرای طرح آبرسانی به شهر دلیجان عنوان کرد: با توجه به کمبود آب در پی خشکسالی‌های اخیر و افت منابع آبی در شهر دلیجان، طرح آبرسانی به این شهر از خط انتقال سرشاخه‌های دز (سد کوچری) با موافقت وزارت نیرو در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار گرفت.

وی با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز این طرح تا زمان بهره‌برداری ۱۲۰ میلیارد ریال است، افزود: مرحله اول این طرح در صورت تخصیص به موقع اعتبارات تا شش ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. وی اعتبار اولیه این طرح را ۶۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات خشکسالی و منابع عمومی عنوان کرد و افزود: در مرحله اولیه اجرای این طرح حدود ۹ کیلومتر خط انتقال آب با لوله‌های چدن داکتیل به اقطار ۴۰۰ و ۵۰۰ میلی‌متر اجرا و یک باب ایستگاه پمپاژ آب ساخته می‌شود که با اجرایی شدن این طرح ۱۲۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت آبرسانی این شهر افزوده خواهد شد.

مهندس شعبانی‌فرد، استاندار استان مرکزی نیز با اشاره به سهم ۲۷ میلیون متر‌مکعبی استان مرکزی از آب سرشاخه‌های دز در سال عنوان کرد: انتقال آب به شهرستان‌های ساوه، محلات، خمین و دلیجان از سرشاخه‌های دز پیش‌بینی شده که به همین منظور عملیات اجرایی انتقال آب از سرشاخه‌های دز به محلات از سال گذشته آغاز و هم‌اکنون در حال بهره‌برداری است.

وی ضمن ابراز خرسندی از آغاز عملیات طرح آبرسانی به شهر دلیجان از سر شاخه‌های دز اظهار کرد: اجرای طرح انتقال آب به شهرستان‌های خمین و ساوه نیز توسط شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان در دست پیگیری است و به زودی عملیات اجرای آن آغاز خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها