بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

استاندار تهران و مسکن ویژه

کد خبر: 38858 Print This Post
۲۵ دی ۱۳۹۱ | ۰۷:۰۵
استاندار تهران و مسکن ویژه

http://www.bananews.ir/استاندار تهران از آمادگی برای ساخت و سازهای جدید مسکن ویژه در مناطقی از شهر تهران که زمین مناسب در آنها وجود دارد، خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی تمدن، در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد: احداث مسکن‌های ویژه تهران به پنج نقطه فعلی محدود نخواهد شد و در هر کجا که زمین و سایت مناسبی را جایابی کنیم، حتما برای مسکن ویژه در آن مکان اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مناطق هدف در اجرای سایت‌های مسکن ویژه، مناطق بافت‌های فرسوده است و اگر همراهی و همکاری شود و شهرداری و شهروندان همکاری لازم را داشته باشند، دولت آماده است در بافت‌های فرسوده نیز مسکن ویژه ایجاد کند. استاندار تهران درباره آخرین وضعیت مسکن ویژه تهران که از ماه‌های پیش احداث آن در چندین نقطه تهران هدفگذاری شده است، گفت: براساس آخرین برنامه ریزی ها، تاکنون، تنها در پنج نقطه از تهران واحدهای مسکن ویژه احداث و به متقاضیان واگذار می‌شود. وی افزود: با توجه به اینکه پیمانکار سایت تهرانسر در انجام تعهدات خود به درستی عمل نکرده، با دستور وزیر مسکن و شهرسازی قرارداد این پیمانکار لغو و با پیمانکار دیگری قرارداد جدید منعقد شده تا با سرعت بیشتری احداث این واحدها دنبال شود. استاندار تهران ادامه داد: عملیات اجرایی حدود ۲۲۰۰ واحد مسکن ویژه در تهرانسر آغاز شده و سه نقطه دیگر نیز مطالعه شده که دو نقطه قطعی شده، اما یک مورد دیگر هنوز نهایی نشده است. وی گفت: شواهد حاکی است قیمت مسکن ویژه ۲۵ تا ۳۰ درصد ارزان‌تر از قیمت متعارف مسکن در شهر تهران است و متناسب با شرایط تقسیط، اقساط ماهانه این واحدها نیز بیشتر از یک میلیون تومان نخواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها