بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

احداث مدارس جدید با مشکل روبرو است

کد خبر: 3693 Print This Post
۰۲ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۳۳
احداث مدارس جدید با مشکل روبرو است

www.BanaNews.irمدیرکل دفتر فنی سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور گفت: ساخت و ساز مدارس جدید به دلیل کمبود زمین در سطح کشور، با مشکل روبرو است.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا،’سید احسن علوی’افزود: برای جبران کمبود زمین برای ساخت و ساز مدارس، یا باید ساختمان های قدیمی را تخریب و ساختمانی جدید را احداث کرد و یا باید زمینی جدید به این منظور اختصاص داد.

درحال حاضر ۱۳۱ هزار کلاس درس در سراسر کشور، مشمول طرح تخریب و بازسازی قرار دارد که بازسازی ۴۵ هزار کلاس به پایان رسیده است.

علوی در عین حال افزود: مدارسی که در سطح استان ها ایجاد می شود با یکدیگر همسان نیستند زیرا این آموزشگاه ها متناسب با هویت، اقلیم و شرایط جغرافیایی استان ها احداث نمی شود.

وی به برگزاری همایش معماری ایرانی- مدرسه ایرانی در اسفندماه سال جاری اشاره کرد و گفت: همایش مدرسه ایرانی- معماری ایرانی ضمن اینکه در تلاش است نگاه فرهنگی معماران را تغییر دهد، به رفع مشکلات موجود نیز کمک خواهد کرد.

مدیرکل دفتر فنی سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور افزود:درحال حاضر بیشتر مصالح ساختمانی وارداتی بوده و این مصالح با فرهنگ و معماری ایرانی در تضاد است در حالی که در کشور بهترین مصالح ساختمانی داخلی موجود است و در بناها نیز استفاده نمی شود.

وی گفت: در همایش مدرسه ایرانی – معماری ایرانی بر توجه به معماری ایرانی و استفاده از مصالح ساختمانی ساخت داخل تاکید خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها