بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ مهر، ۱۳۹۶ | Sunday, 22 October , 2017
بنر تبلیغاتی کاوش

اوراق صکوک در راه شهرداری تهران

کد خبر: 26607 Print This Post
۱۹ فروردین ۱۳۹۱ | ۰۶:۰۲
اوراق صکوک در راه شهرداری تهران

http://www.bananews.ir/معاون مالی و اداری شهرداری تهران از انتشار ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در صورت تایید سازمان بورس تلاش داریم برای اتمام سه پروژه کلانشهری، در مرحله اول ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک برای تامین مالی منابع شهرداری منتشر کنیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسین محمد پورزرندی در گفت‌وگو با مهر ضمن اشاره به برخی از پروژه‌هایی که امکان استفاده از این اوراق را دارند اظهار کرد: پروژه‌هایی نظیر احداث کارخانه تولید برق از پسماند و خرید و تامین اتوبوس‌های شهری برای خطوط اتوبوسرانی پرسرعت در راس این پروژه‌ها قرار دارند.

او اضافه کرد: البته در کشورهای دیگر برای تامین مالی شهرداری‌ها از اوراق قرضه شهری استفاده می‌شود که به علت ربوی بودن در کشور ما قابل استفاده نیست.

صکوک، گواهی با ارزش اسمی ‌یکسان است که پس از اتمام عملیات‌پذیره نویسی، بیانگر پرداخت مبلغ اسمی ‌مندرج در آن توسط خریدار به ناشر است و دارنده آن، مالک یک ملک یا مجموعه‌ای از دارایی‌ها، منافع حاصل از دارایی‌ها یا ذی نفع یک پروژه یا فعالیت سرمایه‌گذاری خاص می‌شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها