بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تجهیزات کارون۴ به خرسان۳ منتقل می‌شود

کد خبر: 24050 Print This Post
۱۲ بهمن ۱۳۹۰ | ۰۹:۰۹
تجهیزات کارون۴ به خرسان۳ منتقل می‌شود

http://www.bananews.ir/مجری طرح سد و نیروگاه خرسان۳ می‌گوید تجهیزات پروژه کارون۴ به این پروژه منتقل خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجری طرح سد و نیروگاه خرسان۳، به خبرنگار ایسنا گفت: عملیات حفاری تونل انحراف آب سد و نیروگاه خرسان۳ به طول ۷۶۹ متر به پایان رسیده است.

به گفته وی، در این تونل بالغ بر ۳۰ هزار متر مکعب عملیات حفاری انجام شده و خوشبختانه به دلیل برخی تشابهات این طرح با طرح کارون۴ و بر اساس موافقت‌های صورت گرفته برخی تجهیزات مهم کارگاهی از کارون۴ به خرسان۳ منتقل می‌شود که این امر باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه های طرح می شود.

مجری طرح سد و نیروگاه خرسان۳ سپس به بیان اهداف این طرح ملی پرداخت و گفت: تولید انرژی برق آبی به مقدار ۱۱۰۰ گیگاوات ساعت، افزایش ظرفیت تولید برق و ذخیره آب در کشور، کنترل سیلابهای مخرب رودخانه خرسان، افزایش تولید انرژی برق‌آبی در سدهای پایین‌دست، افزایش جاذبه‌های گردشگری، افزایش اشتغال در منطقه و رونق پرورش آبزیان در استان از جمله اهداف این طرح است.

مجری طرح خرسان۳ در خصوص مشخصات این طرح نیز اظهار داشت: سد بتنی دوقوسی خرسان۳ با ارتفاع ۱۹۵ متر، دریاچه‌ای به حجم ۲٫۱ میلیارد متر مکعب خواهد داشت. ضمن اینکه نیروگاه ۴۰۰ مگاواتی آن دارای ۴ واحد ۱۰۰ مگاواتی است.

طرح سد و نیروگاه خرسان۳ بر روی رودخانه خرسان و در فاصله تقریبی۵۰کیلومتری از شهرستان لردگان استان چهار محال بختیاری در دست اجرا است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها