بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پرونده ثبت ملی برج میلاد سه‌ماه دیگر مجددا بررسی می‌شود

کد خبر: 22890 Print This Post
۱۷ دی ۱۳۹۰ | ۰۸:۵۱
پرونده ثبت ملی برج میلاد سه‌ماه دیگر مجددا بررسی می‌شود

http://www.bananews.ir/رئیس کمیته ملی موزه های ایران (ICOM) با بیان اینکه برج میلاد به دلیل اینکه ظرفیت فرهنگی و هنری شاخصی نداشت در فهرست میراث ملی ثبت نشد گفت: پرونده ثبت این برج تا سه ماه دیگر مجددا بررسی می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد محیط طباطبایی درباره ضرورت ثبت برج میلاد در فهرست میراث ملی به خبرنگار مهر گفت: باید نمادهای ملی ثبت شوند پس در این موضوع که برج میلاد یک نماد ملی است تردیدی وجود ندارد.

رئیس کمیته ملی موزه های ایران (ICOM) افزود: در همایش ثبت میراث فرهنگی که در جزیره قشم برگزار شد، هیچ کس اعلام نکرد که این برج دیگر در فهرست ملی قرار نمی گیرد بلکه درخواست داده شد تا ساخت این برج کامل شود چون اکنون برخی از عملیات ساختمانی این برج ناقص است.

این تهران شناس با بیان اینکه باید ظرفیتهای فرهنگی و هنری به برج اضافه شود گفت: شهرداری تهران می تواند بهترین و شاخص ترین آثار هنرمندان معاصر و بزرگ را که در جهان شناخته شده اند در برج میلاد قرار دهد تا حداقل بتوان گفت که به دلیل حضور این آثار جنبه فرهنگی هنری دارد و می تواند ثبت شود.

محیط طباطبایی تصریح کرد: اکنون فضاهای موجود در این برج تنها به کاربری رستوران و سالن همایش اختصاص دارد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها