بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۲۵ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در جیب دولت ماند

کد خبر: 22486 Print This Post
۱۰ دی ۱۳۹۰ | ۱۱:۲۴
۲۵ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در جیب دولت ماند

http://www.bananews.ir/عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: از کل اعتبارات عمرانی ۳۵ هزار میلیارد تومانی امسال فقط ۹ هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان پرداخت شده، یعنی ۴۸٫۴ درصد از ۷ ماهه محقق شده یا به عبارتی دیگر ۲۸ درصد کل بودجه عمرانی سال پرداخت شده و ۷۲ درصد از بودجه عمرانی پرداخت نشده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) موسی الرضا ثروتی در گفت‌وگو با فارس، در مورد اختصاص بودجه عمرانی سال جاری افزود: ۳۵ درصد از کل ۱۵۴ هزار میلیارد تومان در بودجه محقق شده و پرداختی‌های کسری شامل اعتبارات ملی و ردیف‌های استانی بوده است که کل اعتبار تملک دارایی سرمایه‌ای و عمرانی از ۳۵ هزار میلیارد تومان کل سال فقط ۹ هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان پرداخت شده، یعنی ۴۸٫۴ درصد از ۷ ماهه محقق شده یا به عبارتی دیگر ۲۸ درصد کل بودجه عمرانی سال پرداخت شده و ۷۲ درصد از بودجه عمرانی پرداخت نشده است.

وی در مورد بند ۲ از واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای یا همان فروش نفت گفت: در ۷ ماهه سال جاری ۳۴ هزار و ۴۵۸ میلیارد دلار تومان پیش‌بینی شده بود که ۳۴ هزار و ۴۲۴ میلیارد تومان یعنی ۹۹٫۹ درصد در فروش نفت خام و میعانات گازی و صادرات فرآورده‌های نفت و میعانات درآمد کسب شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد واگذاری دارایی‌های مالی(سهام) و تسهیلات خارجی، حساب ذخیره ارزی، گفت: همچنین سهام واگذاری شرکت‌های دولتی منابع حاصل از آن و برگشتی‌ها در ۷ دوازدهم ۲۰ هزار و ۱۳۴ میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود و در کل سال ۳۴ هزار و ۵۱۶ میلیارد تومان پیش بینی شده که در ۷ ماه ۳ هزار و ۹۹۹ میلیارد تومان یعنی ۱۹٫۹ درصد محقق شده و ۸۱ درصد عدم تحقق در این بخش به چشم می‌خورد.

ثروتی گفت: کل دریافتی‌های دولت در طول سال باید ۱۵۴ هزار میلیارد تومان برآورده شود که در ۷ ماهه باید ۹۰ هزار و ۱۷۵ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کند، اما آنچه محقق شده ۶۰ هزار و ۳۷۱ میلیارد تومان یعنی ۶۶٫۹ درصد محقق در ۷ ماه از کل درآمدها اتفاق افتاده و ۳۳ درصد عدم تحقق درآمدهای دولتی مواجه شده است.

نماینده بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان در مجلس یادآور شد: کل پرداختی‌ها باید ۹۰ هزار و ۱۷۵ میلیارد تومان در ۷ ماه انجام می‌شد که ۵۴ هزار و ۵۹۶ میلیارد تومان یعنی ۶۰٫۵ درصد محقق شده است و ۴۰ درصد عدم تحقق پرداخت‌ها در ۷ ماهه اول اتفاق افتاد.

وی گفت: اعتبارات هزینه‌ای و جاری همگی پرداخت شده است و از ۸۹ هزار و ۷۹۲ میلیارد تومان اعتبار هزینه‌ایی قانون بودجه سال جاری در ۷ ماهه ۵۲ هزار و ۳۷۸ میلیارد تومان باید پرداخت می‌شد که ۴۳ هزار و ۲۴ میلیارد تومان یعنی ۸۲ درصد محقق شده است و ۴۷٫۹ درصد از بودجه مصوب پرداخت شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها