بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ اسفند، ۱۳۹۶ | Saturday, 24 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین سیلوی بتنی کشور در خدابنده

کد خبر: 22277 Print This Post
۰۶ دی ۱۳۹۰ | ۰۹:۰۹
بهره‌برداری از بزرگ‌ترین سیلوی بتنی کشور در خدابنده

http://www.bananews.ir/بزرگ‌ترین سیلوی بتنی کشور اردیبهشت ماه سال آینده در خدابنده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سرمایه‌گذار و مسئول ساخت سیلوی بتنی خدابنده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: سیلوی مذکور با آخرین تکنولوژی روز ساخته شده است.

قاسم دارابی با بیان اینکه سیلوی بتنی ساخته شده بزرگ‌ترین سیلوی بتنی کشور است، ادامه داد: این سیلو به صورت کامل با مصالح بومی ساخته شده و هیچ گونه مصالحی از کشورهای دیگر وارد نشده است.

با بیان اینکه ساخت سیلوی بتنی از ۲۷ خرداد ماه سال گذشته آغاز شده است، ادامه داد: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته ساخت این سیلو تا اردیبهشت ماه سال آینده به پایان می‌رسد.

وی خاطر نشان کرد: پس از ساخت این سیلو فونداسیون ۱۰ کندوی این سیلو در طول شش ماه ریخته شد که این امر نشان از سرعت بالای ساخت این سیلو است.

دارابی با بیان اینکه سیلوی بتنی خدابنده دارای ۱۴ کندو است‌، اضافه کرد: هر یک از این کندوها دارای ظرفیت هفت هزار و ۱۴۰ تنی برای ذخیره‌سازی گندم هستند.

وی با بیان اینکه برای ساخت سیلوی مذکور دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی دریافت شده است، ادامه داد: همچنین سرمایه‌گذار این طرح نیز مبلغ هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای ساخت این سیلو هزینه کرده است.

سرمایه‌گذار و مسئول ساخت سیلوی بتنی خدابنده در ادامه با اشاره به برخی از ویژگی‌های سیلوی مذکور یادآور شد: این سیلو دارای ماندگاری بسیار خوبی بوده و دارای دیواره‌هایی است که در زمستان داخل سیلو را گرم و در تابستان داخل آن را خنک نگه می‌دارد.

وی اذعان داشت: یکی از ویژگی‌‌های بسیار خوب سیلوهای بتنی مقاومت بسیار خوب آنهاست، چرا که سیلوهای فلزی در بیشترین زمان ممکن دارای ۳۵ سال عمر هستند، ولی سیلوی بتنی مذکور ۱۰۰ سال عمر می‌کند.

دارابی در ادامه با بیان اینکه تجهیزات مورد نیاز برای ساخت این سیلو خریداری شده است، اضافه کرد: در حال حاضر به علت سردی هوا ساخت این سیلو متوقف شده ولی به محض مناسب شدن هوا ساخت آن از سر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت کل این سیلو ۱۰۰ هزار تن فضا برای ذخیره‌سازی گندم است، افزود: پیشرفت فیزیکی ساخت این سیلو تا امروز ۸۰ درصد بوده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها