بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۵۵۰ پروژه در بخش راه و ترابری در کشور

کد خبر: 21850 Print This Post
۲۸ آذر ۱۳۹۰ | ۰۹:۲۱
۵۵۰ پروژه در بخش راه و ترابری در کشور

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی گفت: هم اکنون ۵۵۰ پروژه در بخش راه و ترابری با اعتباری بیش از هشت هزار میلیارد ریال در سطح کشور در حال اجرا می باشد .

به گزارش بنانیوز (Bananews.ir) علی نیکزاد روز دوشنبه در آیین بهره برداری از راه اردبیل – سرچم افزود: هم اکنون در قالب این پروژه ها ۱۷ هزار کیلومترآزاد راه ، راه فرعی ، پروژه های بندری و راه اهن؛ در حال ساخت و ساز بوده و آماده بهره برداری تا پایان سال می باشد.

وی بیان کرد: هم اکنون کشور به کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل شده و در بخش های مختلف بویژه راه و مسکن پروژه های ارزشمندی در حال اجرا می باشد.

وی به پروژه راه اردبیل و سرچم اشاره کرده و بیان کرد: بهره برداری از این راه ۱۸۰کیلومتری و دسترسی آن به آزاد راه ها باعث کاهش دو ساعته فاصله زمانی اردبیل به تهران شده و از این پس مکان سفر از اردبیل به تهران به شش ساعت کاهش می یابد.

به گفته وی ، با موافقت ریاست جمهوری و با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان قرار است فعالیت های عمرانی در این راه ادامه داشته و مسیر اردبیل به سرچم به آزاد راه تبدیل شود.

نیکزاد به وضعیت بخش راه استان اردبیل در گذشته اشاره کرد و گفت: این استان در گذشته از چهار طرف بن بست بود و با توجه دکتر احمدی نژاد در زمان استانداری این استان شالوده اجرای پروژه های راهسازی و حذف گردنه های خطرناک گذاشته شد و در دولت های نهم و دهم نیز پروژه های بزرگ راهسازی در این استان به اجرا درآمد .

وی حذف گردنه های لنگان در محور اردبیل – گرمی ، چهار بانده شدن راه در گردنه صایین در محور نیر- سراب ، و بنیاندگذاری و اجرای بخش مهمی از راه اردبیل ، سرچم را از جمله اقدامات بزرگ دکتر احمدی نژاد در این استان در بخش راه ذکر کرد .

جاده اردبیل – سرچم بعنوان یک راه ارتباطی استاندارد ۱۸۰ کیلومتر طول داشته و بیش از یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه شده است.

۳۱۷ دستگاه پل کوچک به طول ۷۷۳ متر مربع ، ۱۳ دستگاه پل بزرگ به طول ۸۰۷ متر، ۹ دستگاه تونل به طول سه هزار و ۱۲۸ متر و سه دستگاه گالری (تونل مصنوعی) به طول ۳۵۴ متر در این پروژه بزرگ احداث شده است.

با بهره برداری از این پروژه و اتصال زمینی اردبیل به آزاد راه زنجان – تبریز زمان سفر از استان اردبیل به تهران و برخی از استان های مرکزی کشور تا دو ساعت کاهش می یابد.

علاوه بر صرفه جویی در مصرف سوخت ، بهره برداری این پروژه موجب کاهش محسوس ترافیک در جاده اردبیل – آستارا – رشت – تهران خواهد شد .

این جاده موجب تسهیل و روانی تردد، حمل و نقل و ترانزیت از مرز بیله سوار مغان به داخل کشور نیز خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها