بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پایان بتن ریزی پل سزار ۳ در کارگاه سد و نیروگاه بختیاری

کد خبر: 21552 Print This Post
۲۲ آذر ۱۳۹۰ | ۱۱:۴۶
پایان بتن ریزی پل سزار ۳ در کارگاه سد و نیروگاه بختیاری

www.BanaNews.irمجری سد و نیروگاه بختیاری از پایان عملیات بتن ریزی پل سزار ۳ خبر داد و گفت:با بهره‌برداری از پل سزار ۳، بخش عمده‌ای از راه‌های دسترسی داخلی کارگاه طرح سد و نیروگاه بختیاری در استان لرستان احداث شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران ،حمیدرضا امینی افزود: با بهره‌برداری از پل سزار ۳، بخش عمده‌ای از راه‌های دسترسی داخلی کارگاه طرح سد و نیروگاه بختیاری در استان لرستان احداث شده است و تاکنون ۱۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت احداث پروژه‌های زیرساختی شامل راه دسترسی اصلی،‌ راه‌های دسترسی داخلی، سامانه انحراف و مطالعات این طرح هزینه شده است.

وی افزود: در بخش راه‌های دسترسی داخلی کارگاه و از مجموع هشت کیلومتر راه احداث شده، ۶۱۵ متر آن پل‌هایی است که در شرایط سخت و کوهستانی منطقه ساخته شده است.

مجری طرح بختیاری در ادامه به پایان بتن ریزی آخرین بخش از عرشه پل سزار ۳ اشاره کرد و گفت: پل سزار ۳ به طول ۱۹۲ متر و با دو دهانه ۳۲ و ۶۰ متری، دو دهانه ۳۰ متری و دو دهانه ۲۰ متری، در محل تلاقی رودخانه‌های سزار و بختیاری واقع شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای احداث این پل ۲۵ میلیارد ریال از مجموع ۷۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده برای کل پل‌های احداثی مسیر راه‌های داخلی هزینه شده است.

وی سپس گفت: با احداث این پل، دسترسی به تمام جبهه‌های کاری واقع در تراز پایین سد و نیروگاه بختیاری امکان‌پذیر می شود.

سد بختیاری به عنوان بلندترین سد بتنی دو قوسی جهان با ارتفاع ۳۱۵ متر، ظرفیت تولید سالانه نزدیک به ۳۰۰۰ گیگاوات ساعت برق را دارد.

ساختگاه سد و نیروگاه بختیاری در استان لرستان در دامنه‌های جنوب غربی کوه‌های زاگرس و در شمال غرب ایستگاه تنگ پنج در مسیر راه آهن تهران – اهواز، بر روی رودخانه بختیاری واقع شده است.

رودخانه بختیاری یکی از دو سرشاخه اصلی رودخانه دز است که از ارتفاعات جنوبی اشترانکوه سرچشمه می‌گیرد و در نزدیکی ایستگاه تنگ پنج به رودخانه سزار می پیوندد و رود دز را تشکیل می‌دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها