بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ خرداد، ۱۳۹۷ | Monday, 28 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

زمان بهره برداری سدهایقر در استان فارس

کد خبر: 21300 Print This Post
۱۷ آذر ۱۳۹۰ | ۰۸:۰۸
زمان بهره برداری سدهایقر در استان فارس

http://www.bananews.ir/مدیرعامل آب منطقه ای فارس گفت: چنانچه اعتبارات کافی و به موقع برای سد هایقر فیروزآباد تخصیص یابد می توان سد را طبق زمانبندی مشخص به بهره برداری رساند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حمید رضا دهقانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روند اجرایی سد هایقر فیروز آباد افزود: این سد از نوع بتن غلطکی(R.C.C ) قوسی وزنی است که طول تاج آن ۲۰۰ متر و عرض آن پنج متر است.

وی ادامه داد: ارتفاع این سد ۹۱ متر از سنگ بستر رودخانه و تاکنون نیز ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیر عامل آب منطقه ای فارس در ادامه سخنان خود با اشاره به هزینه های انجام شده در این سد یادآورشد: تاکنون برای سد حدود ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و حدود ۱۵۰ میلیارد ریال کار انجام شده که مابقی این مبلغ را بدهکاریم.

دهقانی تصریح کرد: حجم مخزن در تراز نرمال ۲۲۶ میلیون متر مکعب و میزان آب استحصالی در سال ۱۱۰ میلیون متر مکعب می باشد.

وی با اشاره به اهمیت این سد در این منطقه، گفت: سد و سامانه انتقال آن تامین کننده بخشی از آب شرب و صنعت شهرهای علامرودشت، لامرد، مهر و بخشی از آب صنعت جم و نیز آب مورد نیاز کشاورزی قسمتی از اراضی منطقه خواهد بود و همچنین برای حفظ کیفیت محیط زیست آب مورد نیاز زیست محیطی منطقه را نیز تامین خواهد کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها