بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مشاور مدیر اجرایی برنامه اسکان بشر ملل متحد : ایران مرجعی برای ساخت مسکن است

کد خبر: 20593 Print This Post
۳۰ آبان ۱۳۹۰ | ۱۰:۳۶
مشاور مدیر اجرایی برنامه اسکان بشر ملل متحد : ایران مرجعی برای ساخت مسکن است

http://www.bananews.ir/مشاور مدیر اجرایی برنامه اسکان بشر ملل متحد در بررسی برنامه وزارت راه وشهرسازی در حوزه ساخت مسکن و بازدید از شهر جدید پردیس تاکید کرد که همکاری سازمان‌های دولتی و غیر دولتی در این طرح بسیار برجسته است و ایران می تواند مرجعی در زمینه ساخت مسکن باشد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) پائولیس کولی کاسکاس که به منظور بررسی عملکرد دفتر کاهش بلایای اسکان بشر ملل متحد در تهران به ایران سفر کرده بود در پایان سفر خود تصریح کرد: ساخت مسکن در این اندازه و مقیاس در دنیا وجود نداشته است و ایران درصدد است مسکن خانوارهای خود را هرچه سریع تامین کند.

مشاور مدیر اجرایی برنامه اسکان بشر ملل متحد اظهار کرد: کشورهای مختلف اقداماتی را در زمینه‌های مختلف از جمله مسایل مدیریت ساخت و ساز انجام داده‌اند ولی در ایران طرح جامعی اتفاق افتاده است که دارای حجمی بزرگ نیز هست.

وی ادامه داد: ساخت انبوه با در نظر گرفتن کیفیت ساخت، صنعتی سازی با معیار عدالت اجتماعی و کمک با اقشار آسیب‌پذیر اهداف چندگانه‌ای است که در پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن لحاظ شده است.

پائولیس کولی کاسکاس اظهار کرد: در بازدید از شهر جدید پردیس نمونه‌های منحصر به فرد اجرای طرح جامع ساخت مسکن توسط دولت را مشاهده کردم.

وی افزود: ایران در بخش مسکن در زمینه سیاستگذاری، اجرا، نوسازی بافت‌های فرسوده تجربه‌های ارزنده‌ای و جامع‌ای را دارد که می‌توان در زمینه انتقال ایت تجربه‌های ارزشمند با دیگر کشورها مذاکره کرد.

مشاور مدیر اجرایی برنامه اسکان بشر ملل متحد ابراز کرد: در حال حاضر پنج سال از امضای توافقنامه هپیتات می‌گذرد که باید بررسی از روند انجام شده در کشورها را داشته باشیمو برنامه‌های آینده خود را بر این اساس تدوین کنیم.

وی اعلام کرد: در سال ۲۰۱۶ سومین نشست کشورهای عضو هپیتات برگزار می‌شود و کشورها می‌توانند از فعالیتهای انجام شده در کشورهای دیگر در زیمنه اسکان بشر مطلع شوند.

پائولیس کولی کاسکاس در پایان اضافه کرد: ایران مستعد بلایای طبیعی به خصوص زلزله است و با توجه به اینکه تجربه ایران در مدیریت این حوادث، بلایا و برنامه های کلان بسیار است در گذشته موافقت نامه‌ای بین ایران و برنامه اسکان بشر ملل متحد برای ایجاد دفتر امضا شد تا اینکه بتواند از طریق ایران کشورهای همسایه از جمله منطقه آسیای مرکزی و قفقاز را زیر پوشش قرار دهد و موضوع پیشگیری از بلایای طبیعی و تلفات ناشی از آن در این کشورها بررسی و برنامه‌هایی را در این راستا اجرا کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها