بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سرمایه غیرمولد، نیمه پنهان و پنهان جای نگرانی دارد

کد خبر: 20292 Print This Post
۲۳ آبان ۱۳۹۰ | ۰۹:۵۳
سرمایه غیرمولد، نیمه پنهان و پنهان جای نگرانی دارد

http://www.bananews.ir/رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت : امروز سرمایه غیرمولد، نیمه پنهان و پنهان که تنها به سود می اندیشد، جای نگرانی دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، مصطفی پورمحمدی روز یکشنبه در همایش صنعت احداث در محل هتل المپیک اظهار داشت: نظام و دولت باید با تاسی به امیرالمومنین علی (ع) قبل از اینکه به فکر اخذ عوارض و مالیات از کارآفرینان ، تولید کنندگان ،صنعتگران و پیشروان عرصه سازندگی باشد ، از پشتیبانان آنها باشد .

وی تصریح کرد: از منظر نگرش مولی الموحدین امام علی (ع) که همانا گسترش قسط و عدالت است، به توسعه نمی اندیشند اما شرایط کنونی جهانی سبب شده که دولتها بدنبال افزایش ثروت و رفاه باشند و این موضوع گرفتاری امروز دنیا محسوب می شود .

پورمحمدی افزود :قدرت طلبی و زیاده خواهی کشورهای صنعتی مشخصه امروز آنها است که کشوری مانند ایران را در شرایط تحریم قرار می دهند و بر ملتهایی مانند ما فشار می آورند تا اوضاع سختی را حاکم کنند و اینها به مردم خودشان هم رحم نمی کنند و اکنون وضعیت مردم یونان ، ایتالیا ، اسپانیا و پیش از آن انگلستان در برابر ما قرار دارد .

به گفته وی دنیای استکبار آنچه را که به عنوان توسعه و شهروند مداری دنبال می کند با فرهنگ ،زندگی و عدالت علوی برابری نمی کند و می توان گفت : بخشی از مبارزه و جنگی که ما با آن روبه رو می شویم ، تاوان پیروی از امام علی (علیه السلام ) است که به این امر خشنودیم و افتخار می کنیم .

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: امروز شناخت مزیت های اقتصادی کشور اهمیت بسزایی دارد و باید دید چگونه می توان از آنها در جهت رشد و توسعه بهره گرفت .

وی گفت : اخذ تسهیلات بانکی به منظور احداث یک واحد صنعتی ، کارآفرینی و تولید مشکلی ندارد ، اما آنچه مساله ساز می شود ، اخذ وامی است که بجای تولید، خارج از چارچوب مربوطه هزینه می شود .

پورمحمدی خطاب به دست اندرکاران بانکی اظهار داشت : چرا مراقبت های لازم را به عمل نمی آورید ، اکنون در کشور پیمانکارانی وجود دارند که طلبکار هستند و بابت بدهی بانکی باید بهره های سنگینی را بپردازند ، چرا پول آنها پرداخت نمی شود .

وی دربخش دیگری از سخنان خود گفت : قراردادهای ما بدلیل نداشتن مشاوره حقوقی عیوب زیادی دارد و در محاکم دادگستری بخشی از پرونده ها ناشی از ایراد تنظیم قراردادها است .

پورمحمدی اظهارامیدواری کرد : شفاف سازی در تنظیم قراردادها و نیز در دیگر حوزه ها رخ دهد و اکنون این نقیصه در بخش دولتی و خصوصی وجود دارد .

وی، درهم ریختگی در رتبه بندی شرکتها و پیمانکاران را یک ضعف در این سیستم دانست ،گفت : شرایط کنونی موجب می شود به شرکتهای با رتبه بالا اجحاف شود و لازم است سازوکارهای قانونی طراحی و تبیین شود .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها