بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اجرای بیمه کیفیت ساختمان

کد خبر: 20163 Print This Post
۲۱ آبان ۱۳۹۰ | ۰۸:۲۱
اجرای بیمه کیفیت ساختمان

http://www.bananews.ir/مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اشاره به لزوم اجرایی شدن بیمه کیفیت ساختمان منطبق با برنامه ۵ ساله کشور از اجرایی شدن آن در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جواد کریمیان اقبال در گفت‌وگو با سایت اطلاع‌رسانی شهرداری تهران به مزایای اجرایی شدن طرح بیمه کیفیت ساختمان اشاره کرد و گفت: اجرایی شدن بیمه کیفیت ساختمان چند مزیت عمده دارد اول آنکه، افراد در زمان خرید اطمینان خاطر بیشتری دارند. علاوه بر این می‌توان با این کار موضوع درجه‌بندی ساختمان‌ها را نیز انجام داد.

او اضافه کرد: با اجرایی شدن بیمه کیفیت ساختمان قطعا سازندگان و مهندسان ناظر نیز با جدیت بیشتر به وظایف خود توجه می‌کنند؛ چراکه شرکت‌های بیمه باید از همه جنبه‌های ساخت‌وساز اعم از استفاده از مصالح استاندارد و نوع خدمات و اجرای آن اطمینان داشته باشند تا بتوانند ساختمان را بیمه کنند.

او در ادامه گفت: ‌هم اکنون نهادینه شدن فرآیند این کار در دست انجام است تا شرکت‌های بازرسی این کار که متشکل از نمایندگان شهرداری، ‌سازمان نظام مهندسی و وزارت راه‌وشهرسازی هستند بررسی شود تا بتوانند تضمینی برای ساختمان‌های در دست احداث باشند.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها