بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اهتمام مدیران شهری برای بازسازی بافت‌های فرسوده

کد خبر: 20054 Print This Post
۱۷ آبان ۱۳۹۰ | ۱۳:۱۲
اهتمام مدیران شهری برای بازسازی بافت‌های فرسوده

www.BanaNews.irشهردار کرج از اهتمام ویژه مدیران شهری برای بازسازی بافت‌های فرسوده در این کلانشهر خبر داد و گفت: در این زمینه شهروندان نیز باید تشویق شوند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از پایگاه خبری شهرداری، سیدعلی آقازاده با اعلام این خبر اظهار داشت: در حال حاضر ۶۸۰ هکتار بافت فرسوده در کرج وجود دارد که باید با اهتمام ویژه مدیران شهری، اقدامات لازم برای بازسازی بافت‌های فرسوده در این کلانشهر انجام شود.

وی افزود: در ماده ۳۰ و ۳۱ قانون پنجم توسعه کشور، مقرر شده است که سالی ۱۰ درصد بافت فرسوده باید در استان‌ها و کلانشهرها بازسازی شود.

این مسئول عنوان کرد: با توجه به وجود ۶۸۰ هکتار بافت فرسوده در کرج، طبق قانون پنجم توسعه باید سالانه ۱۰ درصد بافت فرسوده معادل ۶۸ هکتار در کرج بازسازی و نوسازی شود.

آقازاده خواستار توجه بیشتر مسئولان مربوطه به تسهیل در صدور مجوز و ارائه تسهیلات بافت‌های فرسوده شد و بیان کرد: در حال حاضر استان البرز در بخش نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده در سطح کشور دارای رتبه سی و یکم است.

شهردار کلانشهر کرج اعلام کرد: در این زمینه شهرداری کرج طبق برنامه‌ریزی، ابزارهای تشویقی و ارائه تسهیلاتی را برای شهروندان پیش‌بینی کرده است تا برای بازسازی بافت‌های فرسوده خود تشویق شوند.

وی گفت: در این راستا لایحه مربوطه از سوی شهرداری تنظیم و به شورای اسلامی شهر ارسال شده است که در صورت موافقت و تأیید اعضای شورا، به صورت آزمایشی میزان بخشودگی عوارض بافت‌های فرسوده در کرج از ۵۰ درصد به ۸۰ درصد افزایش می‌یابد.

این مسئول اظهار داشت: در صورت تصویب شورای اسلامی شهر، از شهروندانی که در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند، حمایت ویژه خواهد شد.

آقازاده ادامه داد: بازسازی بافت‌های فرسوده نیازمند عزم ملی و اراده جمعی شهروندان و مشارکت آنها است که نسبت به این مهم و موانع و چالش‌های پیشرو آگاه شوند.

شهردار کرج افزود: شهرداری تمامی اهتمام و تلاش خود را دارد تا شهروندانی که اقدام به بازسازی و نوسازی بافت فرسوده خود دارند، با مشکل مواجه نشوند.

وی گفت: در این راستا مقرر شد که صدور پروانه‌های ساختمانی برای بافت‌های فرسوده خارج از روال اداری و با حداقل زمان ممکن در مناطق مختلف شهرداری انجام شود.

این مسئول عنوان کرد: تلاش شده در هر منطقه شهرداری در حوزه شهرسازی یک کارشناس مسئول جهت رسیدگی به پرونده متقاضیان بازسازی بافت‌های فرسوده حضور داشته باشد.

این مسئول اظهار داشت: امید می‌رود که با حمایت‌های ویژه اعضای شورای شهر و تسهیلات دولت مبنی بر ارائه وام و مصوبات شورای شهر در حوزه حمایت از بافت‌های فرسوده با مشارکت مردم و براساس برنامه پنجم توسعه کشور، بتوانیم در حوزه بافت‌های فرسوده اقدامات مطلوبی را انجام دهیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها