بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بهسازی و مقاوم سازی ۵۰۰۰ مسکن روستایی در کردستان

کد خبر: 19480 Print This Post
۰۲ آبان ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۴
بهسازی و مقاوم سازی ۵۰۰۰ مسکن روستایی در کردستان

http://www.bananews.ir/معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان از بهسازی و مقاوم سازی پنج هزار و ۲۰۰ واحد مسکن روستایی تا پایان سال در این استان خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) افشین آور در گفتگو با مهر اظهار داشت: در راستای اجرای طرح مقاوم سازی مسکن روستایی در استان کردستان طی چند سال اخیر بیش از پنج هزار واحد در روستاهای مختلف استان کردستان مقاوم سازی و بهسازی می شود.

وی با اشاره به میزان اعتبارات و تسهیلات منظور شده برای اجرایی کردن این طرح در استان کردستان یادآور شد: برای مقاوم سازی پنج هزار مسکن روستایی در استان کردستان ۵۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت شده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: از ابتدای سال ۸۴ تاکنون مقاوم سازی و بهسازی ۳۰ هزار و ۴۰۰ واحد مسکن روستایی در دست اقدام بوده که از این تعداد ۲۶ هزار و ۳۰۰ واحد با اعتباری بالغ بر دو هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال پایان کار گرفته است.

آور گفت: از شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیون ریالی مسکن با کارمزد پنج درصد، یکی دارا بودن زمین مسکونی در روستا با داشتن واحد مسکونی کم دوام و بی دوام و دریافت پروانه ساخت از دهیاری محل سکونت است و این طرح برای شهرهای زیر ۱۲ هزار نفر جمعیت نیز وجود دارد.

وی در پایان خواستار مشارکت و همراهی شبکه بانکی استان کردستان در راستای پرداخت تسهیلات این بخش شد و افزود: انتظار می رود که میزان مشارکت و همکاری بانک ها در استان کردستان برای تسریع در بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی افزایش یابد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها