بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بازسازی نیمی مدارس تخریبی کشور در انتظار اختصاص منابع مالی

کد خبر: 1947 Print This Post
۰۷ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۵۶
بازسازی نیمی مدارس تخریبی کشور در انتظار اختصاص منابع مالی

www.BanaNews.irمطالعات مقاوم سازی حدود ۴۴هزار کلاس نیز انجام گرفته است و تا کنون ۵۰ درصد متراژ مدارس تخریبی ، تخریب و بازسازی شده است و ادامه فعالیت‌های بازسازی یه سال تحصیلی آینده موکول می‌شود.

معاون سازمان نوسازی‏، مرمت و تجهیز مدارس کشور از بازسازی ۴۳ هزارکلاس درس از ۱۳۱ هزار کلاس درس تخریبی درمدارس در سطح کشور خبر داد وافزود: با توجه به محدودیت منابع و مناسب نبودن شش ماه دوم سال برای بازسازی، برنامه ای برای تکمیل پروژه ها در این مدت نداریم و عمده فعالیت های بازسازی به سال تحصیلی اینده موکول می شود .

محمد حسین ترابی‌زاده ، با اعلام بازسازی ۴۳ هزارکلاس درس از ۱۳۱هزار کلاس درس تخریبی درمدارس سطح کشور ، ابرازداشت: مطالعات مقاوم سازی حدود ۴۴هزار کلاس نیز انجام گرفته است و تا کنون ۵۰ درصد متراژ مدارس تخریبی ، تخریب و بازسازی شده است.

او ادامه داد: با توجه به محدودیت منابع و مناسب نبودن شش ماه دوم سال برای بازسازی، برنامه ای برای تکمیل پروژه ها در این مدت نداریم و عمده فعالیت های بازسازی به سال تحصیلی اینده موکول می شود .

به گزارش بنانیوز به نقل از ایلنا ، ترابی‌زاده در رابطه با میزان اعتبارات ومنابعی که تاکنون به این سازمان در راستای قانون تخریب و بازسازی مدارس پرداخت شده است، گفت: از مجموع حدود هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتباری که باید در حوزه مقاوم‌سازی مدارس تخصیص داده شود، صرفا حدود دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تاکنون تخصیص داده شده است.

معاون فنی سازمان نوسازی مدارس از برگزاری پنجمین همایش معماری مدارس ایرانی در اسفند ماه خبر داد و افزود: این همایش با هدف تجدید نظر در معماری و با شاداب سازی فضاهای آموزشی برگزار می شود تا از این طریق بتوان یک الگوی مناسب برای معماری مدارس پیدا کرد .

به گزارش خبرنگار ایلنا، قانون تخریب و بازسازی مدارس خطرآفرین و مقاوم‌سازی مدارس فاقد استحکام در فروردین ۸۵ به تصویب مجلس رسید. پیش‌بینی شده بود که ۴ میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی به این کار اختصاص پیدا کند.

طبق قانون مصوب، قرار بود معادل تعدیل کارهای ساختمانی هر سال به این مبالغ افزوده شود و در مجموع ۷۵۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه‌ها اعم از تخریب وساخت و مقاوم‌‌سازی باید پرداخت می‌شد.

در چهار سال گذشته دولت تنها یک سوم این اعتبار را پرداخت کرد و این سازمان به ۵۰ درصد تعهدات خود عمل کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها