بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تکمیل سد سرابی نیازمند ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار

کد خبر: 18839 Print This Post
۱۸ مهر ۱۳۹۰ | ۰۸:۵۸
تکمیل سد سرابی نیازمند ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: سد مخزنی سرابی تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و نیازمند اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  صفرعلی کمندانی، افزود: تاکنون برای این سد ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است و در صورت تامین به موقع اعتبار سال آینده بهره‌برداری می‌شود.

وی اعلام کرد: سد سرابی با هدف استفاده از آب تنظیم شده رودخانه گزندر برای تامین درازمدت آب شرب شهرهای تویسرکان، سرکان و سرابی در حال احداث بوده و تامین آب کشاورزی و کنترل سیلاب از دیگر اهداف این سد است.

کمندانی اضافه کرد: در حال حاضر آب شهر تویسرکان از طریق ۳۰ حلقه چاه عمیق منطقه فریاضان تامین می‌شود که آب را تا ارتفاع ۶۰۰ متر پمپاژ می‌کنند در صورتی که با احداث و بهره‌برداری از سد سرابی آب به صورت ثقلی به شهر تویسرکان انتقال داده می‌شود و هزینه‌های برق و دیگر هزینه‌های جانبی تولید و پمپاژ آب حذف خواهد شد.

وی به مشخصات فیزیکی سد اشاره کرد و گفت: سد سرابی از نوع سنگریزه‌ای با هسته رسی به ارتفاع ۷۹ متر و طول تاج ۲۸۷ متر است، مخزن سد گنجایش ذخیره ۹ میلیون متر مکعب آب را دارد و می‌تواند سالیانه ۱۱٫۵ میلیون متر مکعب آب را تنظیم کند که از این میزان ۷ میلیون متر مکعب در بخش شرب مصرف خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها