بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی محور تهم- چورزق

کد خبر: 17906 Print This Post
۳۰ شهریور ۱۳۹۰ | ۰۶:۴۹
پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی محور تهم- چورزق

http://www.bananews.irمدیر کل راه‌وترابری استان زنجان، از پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی محور تهم- چورزق این استان خبر داد. سقندلی با اعلام خبر فوق، محور تهم – چورزق را از مهم‌ترین پروژه‌های استان زنجان بر شمرد و گفت:

در حال حاضر عملیات اجرایی این پروژه مراحل پایانی خود را سپری می‌کند. به گفته این مقام مسوول، این پروژه از طولانی‌ترین پروژه‌های در دست اجرای استان بوده که شروع عملیات اجرایی آن به اواخر دهه ۶۰ برمی‌گردد. وی، کوهستانی و صعب‌العبور بودن منطقه، ضعف پیمانکاران قبلی و عدم تامین منابع مالی را از دلایل تاخیر در اجرای این پروژه بیان کرد و افزود: مسیر تهم – چورزق که شهرستان زنجان را به شهرستان طارم اتصال می‌دهد، از لحاظ توپوگرافی منطقه جزو مناطق کوهستانی سخت و سنگی بوده که تا سال ۱۳۸۱ عملیات اجرایی آن تقریبا راکد مانده بود. سقندلی ادامه داد: با تلاش مسوولین وقت، این پروژه از سال ۱۳۸۱ به بعد مجددا با تامین منابع مالی از محل اعتبارات ملی فعال شد و در سال‌های اخیر با پیگیری‌های زیاد منابع اعتباری آن تامین شد. وی با بیان اینکه، در حال حاضر بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال برای این محور هزینه شده و ۹۵ درصد عملیات اجرایی انجام شده، از افتتاح قریب‌الوقوع این محور خبرداد وگفت: عملیات احداث این محور به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است و تلاش می‌شود تا هفته دفاع مقدس زیرسازی مسیر و روکش آسفالت یک لایه از آن به اتمام برسد و به طور موقت زیر ترافیک قرار بگیرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها