بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۷ آذر، ۱۳۹۶ | Monday, 18 December , 2017
بنر تبلیغاتی کاوش

بودجه ۹۰ برای مهار آثار تورمی هدفمندسازی، با رویکرد عمرانی ارائه می‌شود

کد خبر: 1698 Print This Post
۰۴ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۵۳
بودجه ۹۰ برای مهار آثار تورمی هدفمندسازی، با رویکرد عمرانی ارائه می‌شود

www.bananews.irیک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت که احتمالا لایحه‌ بودجه‌ سال ۹۰ تا اواسط بهمن ماه و با رویکرد اختصاص بودجه‌ی عمرانی برای مهار آثار تورمی هدفمندسازی یارانه‌ها تقدیم مجلس می‌شود.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا ، علی بروغنی گفت: تاکید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور به دستگاه‌ها برای تنظیم جزییات ضوابط مالی بخشنامه بودجه مبنی بر در نظر گرفته نشدن آثار اجرایی هدفمندسازی یارانه‌ها، به معنای لحاظ آثار اجرای این قانون در لایحه‌ی بودجه‌ی سال ۱۳۹۰ از سوی مدیریت عالی قوه‌ی مجریه است.

نماینده‌ی مردم سبزوار در پیش‌بینی از رفتار احتمالی دولت در تدوین لایحه‌ی بودجه‌ی ۱۳۹۰ گفت: معتقدم دولت برای مهار آثار تورمی و اقتصادی قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بودجه‌ی عمرانی لایحه‌ی بودجه‌ی سال آینده را به نحوی در این لایحه لحاظ می‌کند که بتواند در صورت تحمیل هر نوع آسیب به اقشار کم‌درآمد و بی‌بضاعت، مشکل را با تزریق به‌موقع نقدینگی حل کند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود: این احتمال نیز وجود دارد که رقم بودجه‌ی عمرانی لایحه‌ی بودجه‌ی سال ۱۳۹۰ را در سطحی تنظیم کند که مجلس آن را افزایش دهد. این اقدام نیز به احتمال قوی برای بازماندن دستش برای مهار آثار تورمی هدفمندسازی یارانه‌ها انجام خواهد شد.

وی با ابراز بی‌اطلاعی از تفاهم احتمالی دولتمردان و هیات رییسه مجلس برای تعیین تاریخ ارایه‌ی لایحه‌ی بودجه به مجلس گفت: تفاهم بر سر زمان ارایه‌ی لایحه‌ی بودجه‌ی ۱۳۹۰ به مجلس تا جایی که اعضای کمیسیون برنامه و بودجه اطلاع دارند انجام نشده است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه، تقدیم لایحه‌ی بودجه‌ی ۱۳۹۰ تا زمان نهایی شدن لایحه‌ی برنامه‌ی پنجم در شورای نگهبان و مجلس را غیرممکن دانست و تصریح کرد: رکن اصلی تنظیم لایحه‌ی بودجه‌ی ۱۳۹۰ معاونت برنامه‌ریزی رییس‌جمهور است. این معاونت نیز در خوشبینانه‌ترین حالت پس از نهایی شدن لایحه‌ی برنامه در مجلس و شورای نگهبان لایحه‌ی بودجه‌ی سال آینده را به مجلس ارسال خواهد کرد که به احتمال زیاد این زمان اواخر دی‌ماه تا اواسط بهمن‌ماه رقم می‌خورد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها