بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نوسازی یک میلیون مسکن روستایی

کد خبر: 16599 Print This Post
۰۲ شهریور ۱۳۹۰ | ۰۹:۲۷
نوسازی یک میلیون مسکن روستایی

http://www.bananews.ir/معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن با اعلام اینکه تاکنون یک میلیون و ۱۳۸ هزار واحد در روستاها نوسازی شده و به مالکان تحویل داده شده است، گفت: تاکنون ۸ هزار و ۱۲۷ میلیارد تومان تسهیلات برای مسکن روستایی از بانکها دریافت شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عزیزالله مهدیان در گفتگو با مهر درباره بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در کل کشور اظهار داشت: تاکنون برای یک میلیون و ۴۳۱ هزار و ۳۶۱ واحد اعتبار گرفته شده است که بالغ بر ۱۱ هزار و ۱۷۵ میلیارد تومان می شود.

وی با اشاره به قراردادهای بسته شده با بانکها برای دریافت تسهیلات، گفت: از این تعداد برای دریافت ۱۰ هزار و ۱۶۶ میلیارد تومان تسهیلات با بانک قرارداد بسته شده که از این تعداد تاکنون ۸ هزار و ۱۲۷ میلیارد تومان تسهیلات هم دریافت شده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن درباره ساخت مسکن روستایی افزود: با توجه به اختصاص این میزان تسهیلات تعداد یک میلیون و ۳۲۷ واحد موفق به عقد قرارداد با بانکها شده اند و از این تعداد ساخت ۹۹۲ هزار و ۲۰۸ واحد هم به اتمام رسیده است.

مهدیان درباره بازسازی مناطق حادثه دیده روستایی از سال ۸۴ تا ۸۹، بیان کرد: اعتبار بازسازی این مسکن‌ها از اعتبارات حوادث تامین می شود و تاکنون حدود ۱۳۴ هزار واحد در قالب بازسازی خانه های روستایی نوسازی شده اند. وی افزود: در طول دولت نهم و دهم حدود یک میلیون و ۱۳۸ هزار واحد در روستاها نوسازی و به مردم واگذار شده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن درباره بیشترین تسهیلات ارایه شده در استانها اظهار داشت: بیشترین تعداد تسهیلات به استان کرمان با ۱۱۲ هزار و ۵۸۳ واحد و پس از آن به فارس با ۹۳ هزار واحد و مازندران با ۹۲ هزار واحد اختصاص یافته است.

مهدیان افزود: از کل تسهیلات اختصاص یافته به این سه استان تاکنون در استان کرمان ۷۶ هزار واحد، در استان فارس بیش از ۷۰ هزار واحد و در استان مازندران بیش از ۷۸ هزار واحد به اتمام رسیده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها