بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پرونده سدسازی کشور بسته می‌شود

کد خبر: 16182 Print This Post
۲۵ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۵:۲۵
پرونده سدسازی کشور بسته می‌شود

http://www.bananews.ir/معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: با بهره‌گیری از منابع صندوق توسعه ملی و بخش خصوصی، پرونده سدسازی در کشور ظرف ۱۰ سال آینده بسته می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا عطارزاده در گفتگو با مهر گفت: پشتیبانی از طرح‌های آبی در شورای عالی آب مورد تاکید رئیس‌جمهور قرار گرفته است و بر این اساس، امید می‌رود طی یک دوره ده ساله و با بهره‌گیری از منابع صندوق توسعه ملی، پیمانکاران و سرمایه‌گذاران خصوصی بتوان پرونده سدسازی در کشور را بست و مجموعه سدسازی در کشور را به قطعه‌های تکمیل رساند.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا افزود: به زودی طرح‌های آبی برای بهره‌گیری از تسهیلات صندوق توسعه ملی روانه هیئت عامل این صندوق خواهند شد، البته تاکنون معرفی طرح‌های آبی به صندوق توسعه ملی صورت نگرفته است چراکه در حوزه آب کشور باید بحث قیمت تعیین شود تا بتوان شرکت‌های خصوصی را با قیمت مشخصی در راستای احداث پروژه‌ها به کار گرفت.

وی تصریح کرد: البته در حال حاضر با ستاد هدفمندی یارانه‌ها مباحث مختلفی بر روی قیمت تمام‌شده آب صورت گرفته که امید می‌رود در آینده‌ای نزدیک، مباحث قیمتی این کالای گرانبها تعیین‌تکلیف شود و بتوان با آماده‌سازی که در پیمانکاران به وجود آمده و نیز پشتیبانی که رئیس‌جمهور در شورای عالی آب از ساخت و تکمیل سدها و طرح‌های آبی داشته است، طرح‌ها را هرچه سریعتر تکمیل کرد.

به گفته عطارزاده، در کنار این باید از منابع صندوق توسعه ملی نیز بهره گرفت که امیدواریم بتوانیم هرچه سریعتر طرح‌های آبی را نیز برای بهره‌گیری از منابع صندوق توسعه ملی معرفی کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها