بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساخت دو هزار مدرسه تا مهر ۹۰

کد خبر: 15753 Print This Post
۱۷ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۵:۵۳
ساخت دو هزار مدرسه تا مهر ۹۰

www.BanaNews.irمعاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس از ساخت و بهره‌برداری از دو هزار پروژه آموزشی تا ابتدای مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: این تعداد پروژه از ابتدای سال جاری ساخته شده که بیشترین آنها مربوط به شهر تهران و استان خوزستان است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی رئیسی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان افزود: در ابتدای سال جاری وعده دادیم که یک هزار و ۵۰۰ پروژه با زیر بنای یک و نیم میلیون مترمربع فضای آموزشی ساخته شود اما در تلاش هستیم که این عدد را تا دو هزار پروژه برسانیم.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۱۸ درصد از این پروژه ها توسط خیرین و یا به شکل مشارکتی بین مردم و دولت ساخته شده است، گفت: کل اعتبارات پیش بینی شده در این بخش یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده که ۹۰۷ میلیارد تومان آن به تخریب، بازسازی و مقاوم سازی مدارس اختصاص یافته است.

رئیسی درباره پروژه مدرسه سازی در تهران با توجه به حذف مدارس دونوبته نیز گفت: امسال در تهران ۱۳۰ مدرسه جدید و یا جایگزین دارم که شامل یک هزار و ۳۸۱ کلاس درس در مساحتی حدود ۲۰۰ هزار متر مربع می شود.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر نبود دبیرستان در برخی از مناطق محروم خراسان رضوی گفت: سازمان نوسازی مدارس امروز این ادعا را دارد که هیچ دانش آموزی به دلیل فضای آموزشی از تحصیل محروم نمانده و شاید علل دیگری باعث ترک تحصیل دانش آموزان شده باشد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها