بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

در صورت تخصیص اعتبار؛ سد مخزنی نمرود تا پایان سال جاری آبگیری می‌شود

کد خبر: 15650 Print This Post
۱۵ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۸:۰۳
در صورت تخصیص اعتبار؛  سد مخزنی نمرود تا پایان سال جاری آبگیری می‌شود

نماینده مردم گرمسار در مجلس گفت: سد مخزنی نمرود تا پایان سال جاری در صورت تخصیص اعتبار آبگیری می‌شود.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عبدالرضا ترابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اعلام این خبر افزود: سد مخزنی نمرود در یک زمانبندی ۵ ساله باید به اتمام می‌رسید که پایان آن اسفندماه سال ۸۹ بود.

ترابی تصریح کرد: تا کنون ۸۰ میلیارد تومان برای ساخت این سد اعتبار تخصیص یافته و این مبلغ باید تا پایان این طرح به ۱۲۰ میلیارد تومان برسد.

وی ادامه داد: سد مخزنی نمرود به ۷ میلیون متر مکعب خاکریزی نیاز دارد که تا کنون ۴٫۵ میلیون متر مکعب آن انجام شده است.

ترابی افزود: یکی از مشکلات موجود در راه اندازی سد نمرود، زیر آب رفتن یک روستاست که برای این مشکل تمهیدات لازم اندیشیده شده و در خصوص آن نگرانی وجود ندارد.

وی با اشاره به این‌که کل آب موجود در سد مخزنی نمرود، برای اراضی دشت گرمسار مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: این سد دارای ظرفیت ۱۴۰ میلیون متر مکعب است که ۹۰ میلیون متر مکعب آن برای بخش کشاورزی، ۲۰ میلیون متر مکعب برای آب شرب، ۱۰ میلیون متر مکعب برای تامین آب صنایع و ۲۰ میلیون متر مکعب برای اراضی پایین دست سد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس اظهار داشت: سد مخزنی نمرود تنها سدی است که زمان بهره‌برداری، شبکه‌های آن از قبیل سد انحرافی سیمین دشت، سد انحرافی بن کوه ، کانال اصلی و… آماده است.

وی افزود: گرمسار تنها منطقه کویری کشور است که در آن رودخانه‌هایی به صورت ۴ فصل جریان دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها