بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شهرهای جدید برای خدمات زیربنایی به اعتبار نیاز دارند

کد خبر: 1152 Print This Post
۲۷ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۳۶
شهرهای جدید برای خدمات زیربنایی به اعتبار نیاز دارند

معاون وزیر مسکن در امور مسکن و ساختمان گفت:سه الگو برای جلوگیری از افزایش قیمت مصالح ساختمانی به دولت ارائه شده است.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از اکونیوز،”جمشید نورصالحی”افزود که میزان اعتبار مورد نیاز به وزارت نیرو اعلام شده و انتظار می‌رود با تخصیص منابع در جهت برطرف شدن مشکل خدمات زیربنایی شهرهای جدید گام برداشت.

وی افزود: برای اجرای مترو در شهرهای پرند و هشتگرد به طور جداگانه هریک ۱۸۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده که با همکاری شهرداری و وزارت راه و ترابری پیش‌بینی می‌شود تا اوایل سال ۱۳۹۱ به بهره‌برداری برسند .

به گفته مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید، اعتباری به طور مشخص برای خدمات روبنایی در شهرهای جدید تخصیص نیافته و در این بخش علاوه بر دولت، بخش خصوصی نیز باید مشارکت داشته باشد تا مدرسه، درمانگاه، آموزشگاه و دیگر امکانات مورد نیاز فراهم شود.

در زمان حاضر از ۱۸ شهرجدید تحت پوشش وزارت مسکن و شهرسازی ۱۴ شهر دارای سکنه هستند که جمعیتی بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر در آنها ساکن شده‌اند.

نورصالحی با بیان اینکه اراضی لازم در سطح شهرهای جدید به استعداد ساخت ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح مسکن مهر واگذار شده، گفت: اکنون ۲۸۰ هزار واحد مسکونی علاوه بر طرح مهر در این شهرها درحال ساخت یا به بهره‌برداری رسیده است.

شهرهای پردیس، پرند، اندیشه در استان تهران، هشتگرد دراستان البرز، مهاجران(مرکزی) ، گلبهار و بینالود (خراسان رضوی)، سهند (آذربایجان شرقی)، بهارستان، فولادشهر و مجلسی (اصفهان) و عالیشهر (فارس) از جمله شهرهای دارای سکنه هستند.

نورصالحی گفت: بیشترین سهم واحدهای مسکونی طرح مهر برای دوشهر پرند و هشتگرد اختصاص یافته که در مجموع بیش از ۱۵۰ هزار واحد مسکونی را به مورد اجرا گذارده‌اند.

معاون وزیر مسکن و شهرسازی اضافه کرد: پایداری و افزایش جمعیت در شهرهای جدید با برنامه‌ریزی دقیق و ساماندهی حمل ونقل صورت می‌گیرد و براین اساس توسعه شبکه حمل و نقل ریلی در دستور کار قرار دارد.

وی خاطرنشان ساخت: طرح مسکن مهر بزرگترین پروژه عمرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ارزیابی شده و در این ارتباط شهرهای جدید نیز سهمی را در اختیار دارند که برای اجرای آن همکاری همه گروه‌ها را طلب می‌کند و بخش خصوصی در کنار دستگاه‌های دولتی برای به ثمر رساندن این طرح عظیم ملی باید مشارکت داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها