بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

برای افتتاح سد کمال صالح باید مشکل سیستم پمپاز، تصفیه‌خانه‌ها و… برطرف شود

کد خبر: 1103 Print This Post
۲۳ آذر ۱۳۸۹ | ۱۰:۳۸
برای افتتاح سد کمال صالح باید مشکل سیستم پمپاز، تصفیه‌خانه‌ها و… برطرف شود

www.bananews.irنماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با اشاره به اخباری مبنی بر این که قرار بود سد کمال صالح همزمان با سومین سفر دولت به این استان افتتاح شود اما نشد، گفت: سد کمال صالح آماده افتتاح نبود و قرار شد پس از تکمیل به بهره‌برداری برسد.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا ، عباس رجائی ادامه داد: دوستان ما فکر می‌کردند می‌توانند این سد را در سفر سوم هیات دولت افتتاح کنند اما، این اتفاق نیفتاد.

رجائی در خصوص نواقص سد کمال صالح گفت: احداث تصفیه‌خانه سد هنوز به پایان نرسیده است؛ هم‌چنین باید خط انتقال آب در مسیر تست می‌شد که آیا خرابی دارد یا نه و برخی جاهای سد هم نیاز به بتن‌ریزی داشت.

وی با بیان این‌که سد کمال صالح و خط انتقال آن به دلیل برخی از نواقص قابلیت افتتاح در سفر سوم را نداشت، افزود: بر اساس بازرسی‌های صورت گرفته و گزارش‌های کارشناسان، مشکلاتی در سیستم پمپاز، شفت، تصفیه خانه‌ها و بخش انتقال و پیش تصفیه وجود دارد که هنوز رفع نشده است.

گفتنی است، سد مخزنی کمال صالح بر روی رودخانه تیره از سر شاخه‌های رود دز در ۴۵ کیلومتری جنوب شازند و ۷۴ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده است.

این سد که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال ۷۹ به استان مرکزی است، با هدف تامین آب شرب و صنعتی شهر اراک و شازند، در طول مسیر حد واصل ساخته شده است. هزینه احداث سد و خط انتقال آن ۲۲۰ میلیارد تومان است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها