بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تصویب برنامه ساخت ۲میلیون مسکن در سال ۹۱ و ۹۲

کد خبر: 10787 Print This Post
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۷:۲۷
تصویب برنامه ساخت ۲میلیون مسکن در سال ۹۱ و ۹۲

وزیر مسکن از تصویب برنامه ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی در سالهای ۹۱ و ۹۲ بر اساس تقاضا و ازدواج با تأیید رئیس جمهور خبر داد.www.BanaNews.ir

علی نیکزاد در گفت‎به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اعلام اینکه در بسیاری از استان‌ها از جمله اصفهان و سمنان مسکن های مهر آماده تحویل است، افزود: از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی مورد هدف در سال ۸۹ و ۹۰ باید در سال ‌جاری ۸۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی احداث شود.

وی ادامه داد: از این ۸۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مربوط به سهمیه سال ۹۰ و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی سهمیه سال ۸۹ است.

وی خاطرنشان کرد: عمده این واحدهای مسکونی قانوناً باید تا پایان سال‌ جاری به افتتاح برسند.

نیکزاد ادامه داد: از مجموع واحدهای در دست ساخت، تعداد ۲۵۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده است که ۱۵۰ هزار واحد مسکونی مربوط به سال ۹۰ و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی مربوط به سال ۸۹ است. از این ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ۵۵ هزار واحد آن آماده است.

وی گفت: ۲۳۰ هزار واحد مسکونی مربوط به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در دست ساخت داریم که ۱۵۰ هزار واحد مسکونی مربوط به سال ۸۹ و ۹۰ هزار واحد مسکونی مربوط به سال ۹۰ است.

وزیر مسکن و شهرسازی ادامه داد: ۳۷۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید و ۹۷۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر در دست ساخت است و ما بسته ۲ سال را با این دو میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی بسته‌ایم.

وی افزود: این عدد دو میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی را هم با یک منطقی بر اساس سن ازدواج و تعدادی که ثبت‌نام کرده بودند، برآورد کردیم.

وی اضافه کرد: با جمع‌بندی نهایی، عدد تقاضای مسکن در روستاها، بافت فرسوده و شهرها عدد ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مسکن شد که اگر ۸۰۰ هزار مسکن روستایی را کم کنیم می بینیم که یک میلیون و ۸۰۰ هزار مسکن می‌ماند که ۲۵۰ هزار مسکن در بافت فرسوده و مابقی یک میلیون و ۵۵۰ هزار مسکن مربوط به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و مراکز استانها می‌ماند.

نیکزاد خاطرنشان کرد: از این یک میلیون و ۵۵۰ هزار مسکن، پیش‌بینی ما این است که امسال بالغ بر یک میلیون واحد مسکونی را از گردونه خارج کنیم و ۵۰۰ هزار مسکن برای سال بعد بماند.

*برنامه ساخت مسکن در سال ۹۱ و ۹۲

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: برای سال ۹۰ و ۹۱ هم پیرو دستور رئیس جمهور نشستیم و بررسی کردیم که سن ازدواج‌ در سال ۹۰ و ۹۱ چگونه خواهد بود و افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند چگونه باید آنها را تحت پوشش قرار دهیم.

وی افزود: پیش‌بینی ‌ما این است که اگر بخواهیم به تقاضا پاسخ دهیم باید در سال ۹۱ و ۹۲ بتوانیم هرسال سرجمع یک میلیون واحد مسکونی بسازیم.

وی ادامه داد: یعنی ۲۰۰ هزار مسکن روستایی، ۲۰۰ هزار مسکن در بافت فرسوده، ۱۰۰ هزار مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار جمعیت و باقی‎مانده یعنی ۵۰۰ هزار مسکن هم در شهرهای بالای ۲۵ هزار جمعیت و بزرگ باشد تا بتوان به تقاضای واجدین شرایط در سال ۹۲ پاسخ داد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها