بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بهره‌برداری از آزادراه سیرجان – بندرعباس در سال ۹۱

کد خبر: 10404 Print This Post
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۰:۱۲
بهره‌برداری از آزادراه سیرجان – بندرعباس در سال ۹۱

www.BanaNews.irمعاون وزیر راه و ترابری با بیان اینکه آزادراه سیرجان – بندرعباس تا سال ۹۱ به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: با افتتاح این تونل تنگه زاغ که باعث تصادفات بسیار می‌شود از بین می‌رود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس احمد صادقی- مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به افتتاح تونل تنگه زاغ، اظهار کرد: محور بندر‌عباس – سیرجان که در کریدور شمال- جنوب واقع شده از شریان‌های حیاتی کشور است که کشور‌های حوزه‌ی خلیج‌فارس و اقیانوس هند را به کشور‌های آسیای میانه متصل می‌کند.

وی در ادامه با بیان این‌که سالانه در این محور بیش از ۴۰ میلیون تن بار جابه‌جا می‌شود، خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ درصد از ترانزیت کالا از طریق این محور انجام می‌شود.

صادقی گفت: تا قبل از دولت نهم (سال ۱۳۸۴) این محور مشخصات پایینی داشته و عرض آن ۹ متر بود به‌ ویژه در تنگه زاغ که دارای شیب بسیار زیاد و منطقه شبه کوهستانی بود، شاهد تصادفات زیاد منجر به خسارت‌ مالی و جانی فراوان بودیم.

صادقی تصریح کرد: خوشبختانه با سفر اول رییس‌جمهوری و اعضای هیات دولت به استان هرمزگان این پروژه مصوب و از سال ۸۵ عملیات اجرایی آن آغاز شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به اینکه تاکنون ۱۸۰ کیلومتر از این محور به بهره‌برداری رسیده است، گفت: کل طول این محور ۳۰۰ کیلومتر است که ۱۸۰ کیلومتر آن در گذشته به بهره‌برداری رسید و روز گذشته نیز شاهد افتتاح یک قطعه ۲۷ کیلومتری بودیم که تنگه زاغ با این تونل حذف و به میزان قابل توجهی از خسارات مالی و جانی کاسته می‌شود.

به گفته او ۲۱۷ میلیارد تومان برای احداث این قطعه هزینه شده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها