بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وزیر نیرو دستور احداث سد تنظیمی دره شهر را صادر کرد

کد خبر: 10178 Print This Post
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۰:۵۲
وزیر نیرو دستور احداث سد تنظیمی دره شهر را صادر کرد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نیرو دستور احداث سد تنظیمی دره شهر را صادر کرده استwww.BanaNews.ir.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی عزتی با اشاره به دیدار خود با وزیر نیرو گفت: خوشبختانه مهندس نامجو با صدور دستور احداث سد تنظیمی در شهرستان دره شهر پاسخ مثبت به یکی دیگر از خواسته های دیرینه کشاورزان منطقه دادند.

نماینده مردم دهلران، دره شهر و آبدانان افزود: در حال حاضر طرح مطالعاتی نخست و دوم اجرای این طرح به اتمام رسیده است و با دستور وزیر نیرو سد تنظیمی دره شهر در سال جاری وارد فاز اجرایی می شود.

وی با اشاره به سد تنظیمی سیمره که در ۸ کیلومتری پایین دست سد سیمره ساخته خواهد شد، افزود: سد تنظیمی سیمره از نوع خاکی با هسته رسی و به ارتفاع ۲۳ متر در سال ۹۰ احداث می شود.

عضو کمیسیون آب، منابع طبیعی و کشاورزی مجلس گفت: افزون بر این با اجرای این سد آبی اراضی پایین‌دست سیمره، دشت‌های عباس‌آباد، وحدت‌آباد و قلعه تسمه به کشت محصولات آبی اختصاص می‌یابد.

به گزارش بنانیوز به نقل از مهر، تسریع در احداث سدهای سیکان و میمه و تسریع در آبگیری سدهای سیمره و دویرج از دیگر درخواستهای این نماینده در دیدار با وزیر نیرو بود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها