بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پرداخت ۷۰۵ میلیارد ریال تسهیلات مسکن مهر در چهارمحال و بختیاری

کد خبر: 9523 Print This Post
۳۰ فروردین ۱۳۹۰ | ۱۰:۴۱
پرداخت ۷۰۵ میلیارد ریال تسهیلات مسکن مهر در چهارمحال و بختیاری

www.BanaNews.irمدیرکل مسکن و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: برای احداث واحدهای مسکن مهر در این استان تاکنون بیش از ۷۰۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی ابراهیمی صبح امروز در شورای تأمین مسکن این استان با اشاره به پرداخت ۷۰۵ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال تسهیلات برای احداث واحدهای مسکن مهر از ابتدای اجرای طرح تاکنون اظهار داشت: از این مبلغ، ۷۸ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال برای آماده سازی بوده است.

وی تعداد واحدهای مسکن مهر دارای پروانه در این استان را ۱۰ هزار و ۴۰۹ واحد اعلام و تأکید کرد: تاکنون برای ارائه تسهیلات بانکی به ۱۰ هزار و ۸۳۶ واحد مسکونی مهر در استان، قرارداد منعقد شده است.

ابراهیمی از پی سازی ۹ هزار و ۷۸۹ واحد مسکونی مهر در این استان خبر داد و افزود: عملیات اسکلت‌بندی ۵ هزار و ۸۵۳ واحد مسکونی مهر نیز در این استان به پایان رسیده است.

مدیرکل مسکن و شهرسازی چهارمحال و بختیاری تعداد واحدهای اتمام سقف در مسکن مهر این استان را ۵ هزار و ۵۷ واحد برشمرد و گفت: همچنین تاکنون سفت کاری ۲ هزار و ۹۵۳ واحد مسکونی مهر در این استان به پایان رسیده است.

وی ادامه داد: عملیات نازک کاری یک‌هزار و ۴۰ واحد مسکن مهر این استان نیز به پایان رسیده است.

به گزارش بنانیوز به نقل از فارس، ابراهیمی در ادامه تسهیلات پرداختی از سوی بانک مسکن برای نوسازی واحدهای مسکونی این استان را بیش از یک‌هزار و ۲۳۲ میلیارد و ۳۵۷ میلیون دانست و گفت: از این مبلغ، ۶۸۸ میلیارد و ۷۱۲ میلیون ریال برای ساخت مسکن در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، ۴۲۰ میلیارد و ۴۹۴ میلیون ریال برای ساخت مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، ۷۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای آماده سازی و ۴۸ میلیارد و ۷۵۱ میلیون ریال برای ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده شهرهای این استان پرداخت شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال‌جاری ۲ هزار و ۷۰۰ واحد در قالب طرح مسکن مهر در این استان توسط انبوه‌سازان احداث می‌شود، گفت: قرارداد با انبوه‌سازان با رعایت سه شرط قیمت هر مترمربع مقطوع، مشخصات فنی معین و مدت زمان یک سال بسته میشود و در حقیقت تفاهم نامه سه جانبه را شکل میدهد که در آن تضمین فروش واحدهای مسکونی توسط مسکن و شهرسازی هر استان به انبوه‌سازان واگذار شده است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: احداث ۴ هزار واحد به انبوه‌سازان و سازندگان واجد شرایط در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر واگذار میشود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها