بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۵ تیر، ۱۳۹۷ | Tuesday, 26 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حمایت استانداری کردستان از متقاضیان فاقد آورده اولیه مسکن مهر

کد خبر: 9226 Print This Post
۲۸ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۶:۲۷
حمایت استانداری کردستان از متقاضیان فاقد آورده اولیه مسکن مهر

www.BanaNews.irدور جدید ثبت‌نام از متقاضیان مسکن‌مهر در استان کردستان که از ۲۱ اسفندماه سال گذشته از طریق ادارات پست آغاز شده، در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از متقاضیان فاقد مسکن به دلیل نداشتن آورده اولیه حاضر به ثبت‌نام در این طرح ملی نشدند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در ابتدای آغاز طرح ملی مسکن‌مهر در استان کردستان نزدیک به ۵۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده بودند و از آنجایی که برخی از این افراد بعد از پالایش اولیه شرایط لازم را برای عضویت در این طرح نداشتند حذف شدند و برخی نیز به دلیل عدم تامین آورده کافی در میانه راه انصراف دادند.

نداشتن آورده اولیه که ۱۰ میلیون ریال است برخی از متقاضیان مسکن‌مهر در استان کردستان را مجبور به انصراف از این طرح کرد و در فراخوان مجدد برای ثبت‌نام با توجه به نداشتن آورده اولیه حاضر به ثبت‌نام نشده‌اند در حالی که خانوارهای زیادی در استان کردستان فاقد مسکن شخصی هستند.رییس سازمان مسکن و شهرسازی استان کردستان در این ارتباط گفت: در حال حاضر نزدیک به ۲۹ هزار نفر در طرح مسکن‌مهر در استان کردستان ثبت‌نام کرده‌اند، در حالی که سازمان مسکن و شهرسازی ۳۲ هزار پروژه مسکن‌مهر در استان تعریف کرده و برای نزدیک به سه هزار متقاضی جدید ظرفیت خالی موجود است.

محمد رسولی اظهار کرد: در دور جدید ثبت‌نام از متقاضیان مسکن‌مهر از ۲۱ اسفند ماه سال گذشته تنها ۲۰۴ نفر ثبت‌نام کرده‌اند و سازمان مسکن و شهرسازی نگران نبود متقاضی است. در نخستین جلسه شورای مسکن استان کردستان در سال‌جاری که در استانداری برگزار شد، استاندار کردستان عدم استقبال مردم در دور جدید ثبت‌نام طرح مسکن‌مهر را مربوط به آورده اولیه دانست و گفت: برخی از خانوارها توان تامین ۱۰ میلیون ریال آورده اولیه را ندارند و به این دلیل ثبت‌نام نمی‌کنند.

علیرضا شهبازی در این جلسه اعلام کرد که مشکل آورده متقاضیانی که توان تامین آورده اولیه را ندارند از طریق استانداری حل می‌کند، اما نحوه تامین این آورده را اعلام نکرد.

وی گفت: متقاضیانی که تمام شرایط عضویت در طرح مسکن‌مهر را دارند و تنها با مشکل آورده اولیه مواجه هستند از طریق استانداری مورد حمایت قرار می‌گیرند.

استاندار کردستان حمایت از خانوارهای فاقد مسکن را از اهداف دولت دانست و گفت: باید با ابتکار و خلاقیت در برنامه‌ریزی‌ها زمینه مسکن دار شدن خانوارهای فاقد مسکن را در استان فراهم کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها