بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مسکن در پرند متری ۵۵۰ تا ۸۵۰ هزار تومان/ خانه خالی در پرند نداریم

کد خبر: 915 Print This Post
۲۱ آذر ۱۳۸۹ | ۰۹:۲۰
مسکن در پرند متری ۵۵۰ تا ۸۵۰ هزار تومان/ خانه خالی در پرند نداریم

www.bananews.irمدیرعامل شهر جدید پرند با بیان اینکه اغلب کارگران پروژه‌های مسکن مهر در این شهر زندگی می‌کنند و هم‌اکنون در این شهر واحد خالی برای اجاره وجود ندارد، قیمت هر متر مربع واحد مسکونی را در این شهر بین ۵۵۰ تا ۸۵۰ هزار تومان اعلام کرد.

به گزارش بنا نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، سعید صابونی ، محدوده تحت تملک شهر جدید پرند را ۱۷ هزار هکتار عنوان کرد و گفت: از این میزان ۹ هزار و ۱۰۰ هکتار محدوده خدماتی شهر است که تا کنون ۴ هزار و ۱۰۰ هکتار تحت ساخت وساز قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: براساس طرح جامع تا سال ۱۴۰۴ باید حدود ۷۰۰ هزار نفر در ۱۱۰ هزار واحد مسکونی ساکن شوند که تاکنون ۱۵ هزار واحد در این شهر ساخته شده است.

مدیرعامل شهرجدید پرند افزود: براساس طرح جامع امکان ساخت ۲۲۵ هزار واحد مسکونی در شهر جدید وجود دارد که بستگی به تامین خدمات این شهر دارد، زیرا دستگاه های خدمات آب، برق و گاز نمی توانند این پروژه ها را تکمیل کنند.

صابونی ساخت و ساز در این شهر را براساس سیاست وزارت مسکن وشهرسازی عنوان کرد و افزود: از برنامه های آینده وزارت مسکن برای ساخت و ساز در پرند اطلاعی ندارم اما براساس طرح جامع تا ۲۲۵ هزار واحد امکان ساخت وساز در این شهر وجود دارد.

وی از پرند به عنوان پایتخت مسکن مهر نام برد و گفت: هم اکنون اغلب کارگران در واحدهای مسکونی پرند ساکن شده اند؛ به همین جهت واحدهای خالی زیادی در این شهر نیست، ضمن آنکه ساخت و ساز در این شهر منجربه اشتغالزایی ۳۵ هزار نفر شده است.

وی در خصوص تعیین قیمت واحدهای مسکونی در پرند گفت: قیمت واحدهای مسکونی در پرند متفاوت است به طوریکه فاز ۲ این شهر که از امکانات بیشتر و تراکم پایین بهره می برد به نسبت دیگر مناطق گران تر به فروش می رسد. صابونی قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در این شهر را از ۵۵۰ تا ۸۵۰ هزار تومان ذکر کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها