بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۰ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 19 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افزایش ۲۰۰ درصدی خط اعتباری مسکن مهر در سال آینده

کد خبر: 884 Print This Post
۲۱ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۵۸
افزایش ۲۰۰ درصدی خط اعتباری مسکن مهر در سال آینده

www.bananews.irبا اجرای ودیعه اسکان موقت و با همکاری انبوه‌سازان این مشکل نیز تا حدودی برطرف شده است/ برای جلوگیری از هر گونه افزایش قیمت در مصالح ساختمانی، به تولیدکنندگان مصالح ساختمانی یارانه پرداخت نخواهد شد.

معاون وزیر مسکن از افزایش ۲۰۰ درصدی خط اعتباری مسکن مهر در سال آینده خبر داد وگفت: سال آینده اعتبارات ساماندهی بافت‌های فرسوده نیز در حدود ۱۰۰درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایلنا، احمد صادقی

با بیان این‌که در جدیدترین آمار اعلام شده حدود ۵۲ درصد از اعتبارات بافت‌های فرسوده تامین شده است گفت: برای جلوگیری از هرگونه کندی در اجرای بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده در سال آینده اعتبارات ساماندهی این بافت‌ها در حدود ۱۰۰درصد افزایش خواهد یافت.

معاون وزیر مسکن همچنین از عدم ارائه یارانه به تولید کنندگان مصالح ساختمانی در زمان اجرای هدفمند سازی یارانه‌ها خبر داد و گفت: برای جلوگیری از هر گونه افزایش قیمت در مصالح ساختمانی، به تولیدکنندگان مصالح ساختمانی یارانه پرداخت نخواهد شد.

معاون شرکت عمران بهسازی و نوسازی ایران در ادامه از تصویب قریب الوقوع لایحه‌ای برای حل زمین‌های معارض در بافت‌های فرسوده خبر داد و گفت: براساس این لایحه سه نفر قاضی از سوی متقاضی ملک، دادگستری و شرکت عمران بر سر قیمت زمین مذکور قضاوت خواهند کرد و قیمت نهایی را پس از کار کارشناسی تعیین خواهد شد.

معاون وزیر مسکن همچنین از برطرف شدن موضوعات تملک دارایی در بافت‌های فرسوده خبر داد وگفت: با اجرای ودیعه اسکان موقت و با همکاری انبوه‌سازان این مشکل نیز تا حدودی برطرف شده است.

صادقی علت عدم همکاری مطلوب بعضی از شهرداری در خصوص بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده را محدودیت‌های اعتباری در شهرداری‌های گفته شده اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها