بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

واقعیتهای عملکرد سازه ای مسکن مهر

کد خبر: 85581 Print This Post
۲۴ آبان ۱۳۹۶ | ۰۸:۴۹
واقعیتهای عملکرد سازه ای مسکن مهر

بنانیوز-چند روزی است عکسهایی در فضای مجازی پخش شده در خصوص مسکن مهر و‌ آسیبهای آنها در زلزله کرمانشاه به عنوان یک کارشناس بر خود* لازم دانستم که در این زمینه جهت روشن سازی از بُعد فنی، اطلاعاتی ارائه دهم.

نکته اول :

پس از وقوع هر زلزله تیمهای مختلف متخصص سازه و زلزله از محل بازدید می کنند، با مشاهده میدانی و همچنین تهیه عکس و گزارش به بررسی علل خرابی ها می پردازند، بنابراین اعلام نظر صرفا از روی چند عکس عموما کارشناسانه، علمی و دقیق نمی باشد.

در ادامه به بررسی تصاویری در این زمینه می پردازیم:

جمع بندی :

هدف اینجانب از بیان مطالب ذکر شده دفاع از کلیت مسکن مهر نمی باشد، بلکه اعتقاد دارم این مسکن ها در نقاط مختلف ایران دچار ایرادات فراوان سازه ای، معماری و تاسیساتی می باشد و شاید در زلزله های احتمالی آینده خرابی های فاجعه بارتری به بار آورند.
اما در مورد زلزله اخیر در کرمانشاه با توجه به عکسهای موجود و مشاهدات ابتدایی سازه این ساختمانها دراکثر موارد به نظر عملکرد بدی نداشته است.

هدف صرفا روشن سازی و بیان واقعیات بر اساس مشاهدات اولیه بود، اظهار نظر در خصوص علل اصلی خرابی ها نیاز به مطالعات و بررسی های دقیق تری دارد.

توجه کنیم که در انتشار هرگونه پست و مطلبی کمی حساس تر باشیم!

*پژمان سخاوتی- کارشناس ارشد سازه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها