بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اختصاص بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال برای تامین برق مسکن مهر

کد خبر: 831 Print This Post
۲۰ آذر ۱۳۸۹ | ۱۳:۰۳
اختصاص بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال برای تامین برق مسکن مهر

تهران – مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی کلان برق و انرژی وزارت نیرو گفت: اعتبار ملی طرح مسکن مهر در بخش برق در سال‌جاری نزدیک به یک تریلیون و ۲۴۰ میلیارد ریال است که از این میزان تاکنون بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال آن اختصاص یافته است.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری وزارت نیرو، ‘سیدعلی بنی هاشمی’ اظهار داشت: افزون بر ۱۶۰ میلیارد ریال دیگر نیز در حال پیگیری برای توزیع است و بیش از ۸۷۰ میلیارد ریال تاکنون وضعیت مشخصی ندارد.www.bananews.ir

وی با اشاره به اهمیت طرح مسکن مهر و ارایه خدمات برق رسانی به این پروژه ملی اظهار داشت: متاسفانه در زمان کنونی سرعت ساخت و سازها متناسب با ارایه خدمات نیست و ضروری است که در این مورد چاره‌اندیشی شود.

وی تاکید کرد: یکی از چالش‌های موجود در عدم همزمانی ساخت و سازها با برق رسانی به طرح مسکن مهر هزینه‌های سنگین این گونه خدمات است و با توجه به فاصله داشتن مکان اجرایی این طرح از شهرها، هزینه انتقال و نیز احداث ایستگاه‌های تامین برق به مراتب بیشتر است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی کلان برق و انرژی وزارت نیرو گفت: اعتبار مورد نیاز برای احداث خطوط آبرسانی، ایجاد سامانه فاضلاب و برق‌رسانی برای هر هکتار از زمین‌های ۹۹ ساله به حدود یک میلیارد ریال می‌رسد.

بنی‌هاشمی افزود: روند موجود در اجرای پروژه مسکن مهر در کشور مطلوب است و با توجه به وضعیت موجود تا پایان سال‌جاری تمام اهداف مسکن مهر در شهرهای جدید محقق خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت تخصیص کامل و به موقع اعتبار اختصاص یافته به طرح مسکن مهر و در بهترین شرایط، سه سال زمان جهت تجهیز واحدهای مسکونی به برق لازم است.

این در حالی است که پیش از این ‘داود منظور’ معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت نیرو تاکید کرده بود که این وزارتخانه با تلاش و همکاری وزارت مسکن و شهرسازی در صدد برطرف ساختن مشکل تامین اعتبار طرح‌های آب و برق مسکن مهر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها