بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خط ‌و نشان برای تعاونی‌های مسکن‌مهر

کد خبر: 779 Print This Post
۲۰ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۰۳
خط ‌و نشان برای تعاونی‌های مسکن‌مهر

www.bananews.irابوالفضل صومعه‌لو – خطاب به تعاونی‌های مسکن‌مهر اعلام کرده است که اگر عملکرد خوبی نداشته باشند، از نیمه دوم سال ۹۰ اجازه استفاده از تسهیلات ساخت به آنها داده نمی‌شود.

در این باره چند نکته لازم است یادآوری شود: اول اینکه، مگر قرار نبود کار ساخت‌وساز مسکن‌مهر از تعاونی‌ها گرفته شود؟ مگر اواخر پارسال توسط وزارت مسکن اعلام نشد که زمین‌های ۹۹ساله از تعاونی‌ها گرفته و به انبوه‌سازان داده شده تا برای همان تعاونی‌ها، خانه بسازند؟ دوم اینکه، جواب این دو پرسش مثبت است و در طول یک‌سال اخیر، تعداد تعاونی‌هایی که مستقیم وارد ساخت‌وساز شده‌اند به شدت کاهش پیدا کرده است، اما متاسفانه انبوه‌سازان نیز که تصور می‌شد در این راه موفق‌تر از تعاونی‌ها خواهند بود، خوب عمل نکردند و پروژه‌های مسکن‌مهر همچنان به تاخیر می‌خورد.سوم اینکه، وزارت مسکن پیش‌تر اعلام کرده بود و همچنان نیز تاکید می‌کند که پرونده مسکن‌مهر تابستان ۹۰ بسته می‌شود. آیا این اعلام با هشدار معاون وزیر مسکن مبنی بر عدم پرداخت تسهیلات در نیمه دوم سال آینده هماهنگی دارد؟چهارم اینکه، این برای دومین بار است که تعاونی‌های تنبل در مسکن‌مهر تهدید می‌شوند. چه بهتر بود که وزارت مسکن یک‌بار لیست مجموعه انبوه‌ساز و پیمانکار و تعاونی‌هایی که به علت تاخیر در مسکن‌مهر مشمول جریمه و تنبیه شده‌اند را منتشر کند تا برای سایرین عبرت شود.

 

منبع:دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها