بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تصویر ضعف «دولت الکترونیک» در دستگاه‌ها

کد خبر: 5701 Print This Post
۲۶ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۶:۳۵
تصویر ضعف «دولت الکترونیک» در دستگاه‌ها

ثبت‌نام فقط از طریق «مراجعه‌حضوری»www.BanaNews.ir

فاصله برخی دستگاه‌های اجرایی با دولت الکترونیک -که براساس برنامه‌های توسعه‌ای کشور باید از سال‌ها پیش اجرایی می‌شد- روز به روز در حال افزایش است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به دنیای اقتصاد، وزارت‌مسکن یک نمونه‌ از همین دستگاه‌ها است که در حالی‌که قرار است با یک وزارتخانه بزرگ‌تر ادغام شود، تلاش زیادی برای انجام امور از طریق دولت‌الکترونیک در آن نمی‌شود.

وزارت مسکن که هم‌اکنون همه توان فکری و اجرایی خود را به بزرگ‌ترین طرح ملی –مسکن‌مهر- اختصاص داده، اخیرا بار اداره این طرح را برای خود سنگین‌تر کرده است.

این وزارتخانه برای ثبت‌نام جدید از متقاضیان مسکن‌مهر از آنها خواسته فقط باید «مراجعه فیزیکی» به سازمان‌های مسکن استان‌ها داشته باشند و از طریق ثبت‌نام اینترنتی روشی که این روزها در بسیاری از دستگاه‌ها مرسوم شده است، امکان ثبت‌نام مسکن‌مهر وجود ندارد.

تجربه سال ۸۶ ثبت‌نام مسکن‌مهر در وزارت تعاون که حتما به گوش مسوولان وزارت مسکن رسیده، نشان داد این پروسه بخش زیادی از نیروی وزارتخانه را جذب می‌کند و امکان فکر و ایده‌پردازی از کارشناسان را می‌گیرد.

علاقه وزارت‌مسکن به مراجعه فیزیکی افراد و ارباب‌رجوع‌ها در حالی است که اخیرا یک سایت اینترنتی بزرگ مخصوص مدیریت مسکن‌مهر در این وزارتخانه طراحی شده و مشخص نیست که چرا در عین حالی‌که این سایت جدید به میدان آمده، باز باید کارها به روش سنتی انجام شود.

این رویه چنانچه در ماه‌های آینده ادامه پیدا کند، مدیریت همزمان دو وزارتخانه مشکل‌ساز خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها