بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 21 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

واحدهای مسکونی مهر به متقاضیان نایینی تحویل شود

کد خبر: 5541 Print This Post
۲۴ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۴۲
واحدهای مسکونی مهر به متقاضیان نایینی تحویل شود

www.BanaNews.irنماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود پیشرفت ۴۰ درصدی مسکن مهر نایین، متقاضیان این واحدها باید در پایان امسال واحدهای مسکونی خود را دریافت کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)حسین حسنی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان، با بیان اینکه مسکن مهر در شهرستان نایین به دلیل عدم تحویل به موقع واحدهای مسکونی از سوی پیمانکار با مشکل روبه‌رو شده بود، تصریح کرد: به منظور پیگیری برای حل این مشکل، وزیر مسکن و شهرسازی چند ماه پیش از روند ساخت و ساز واحدهای مسکونی این پروژه بازدید کرد.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیمی که با سفر وزیر مسکن و شهرسازی به استان اصفهان برای حل این مشکل شده بود، ضمانتنامه‌ای از پیمانکار دریافت شد که واحدهای مسکونی در تعهد خود را تا پایان سال جاری به متقاضیان تا مرحله اتمام کار تحویل دهند.

نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی افزود: در دور جدید تصمیم‌ها برای تکمیل این طرح حدود ۲۵۰ نیروی کار جدید به نیروهای ساخت و ساز پروژه افزوده شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه عملا هنوز تعطیل است، گفت: تعهد زمانی این پیمانکار تا پایان مردادماه سال جاری بوده و به نسبت پولی که دریافت کرده، اجرای پروژه پیشرفت نداشته است.

حسنی تصریح کرد: ۵۰ درصد از واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر در شهرستان نایین از سوی این پیمانکار در دست ساخت قرار دارد که به منظور ساخت این واحدها تاکنون ۴ میلیارد تومان از ۶٫۷ میلیارد تومانی که اعتبار کلی این پروژه برآورد شده به پیمانکار پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی این طرح تاکنون فقط ۴۰ درصد بوده است، اظهار داشت: در زمان عقد قرارداد با این پیمانکار تعاونی مربوطه دقت لازم را برای عقد قرارداد نداشته و قرارداد به نفع پیمانکار به امضا رسیده است.

نماینده مردم نایین در مجلس ادامه داد: پیمانکار پروژه‌های مسکن مهر نایین با وجود اینکه سابقه خوبی در اجرای طرح‌های خود در کشور نداشته است، همچنان پروژه‌هایی را در دیگر نقاط کشور در دست اجرا دارد.

وی بیان داشت: در صورتی که شورای مسکن استان اصفهان در موعد مقرر به استناد صورت جلسه سفر وزیر مسکن به این شهرستان به این مسئله رسیدگی نکند، من به عنوان یک نماینده مجلس از وزیر مسکن و شهرسازی سوال خواهم کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها