بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رشد ۴۷۰ درصدی اعطای تسهیلات مسکن مهر

کد خبر: 5205 Print This Post
۲۰ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۰:۴۱
رشد ۴۷۰ درصدی اعطای تسهیلات مسکن مهر

www.BanaNews.irسیداصغر حسینی امروز اظهار داشت: از ابتدای پرداخت ۴۲۷ میلیارد تومان تسهیلات برای مسکن مهر کردستان مصوب شد که تاکنون ۲۱۰ میلیارد تومان از این مبلغ به انبوه‌سازان و خود مالکین و تعاونی‌ها پرداخت شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از پایگاه اطلاع رسانی انبوه سازان ایران ،وی خاطرنشان کرد: این میزان تسهیلات پرداختی در مقایسه با سال گذشته با رشدی نزدیک به ۴۷۰ درصد مواجه شده است.

مدیر شعب بانک مسکن استان کردستان در خصوص آماده‌سازی زمین و معرفی آن برای تسهیلات به بانک مسکن گفت: تاکنون ۱۴ هزار و ۵۰۸ واحد برای دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده‌اند که از این تعداد، ۱۳ هزار و ۹۴۸ واحد تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند.

وی به پرداخت تسهیلات مسکن مهر در شهرهای بالا و زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۱۹۵ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر برای دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده‌اند که ۹ هزار و ۸۹۴ واحد تسهیلات خود را اخذ کرده‌اند.

حسینی عنوان کرد: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر نیز ۲هزار و ۴۱۴ واحد معرفی شده‌اند که ۲ هزار و ۸۸ واحد تسهیلات دریافت کرده‌اند.

به گفته مدیر شعب بانک مسکن کردستان، در بخش بافت فرسوده در استان نیز ۹۷۹ واحد به بانک معرفی شده که ۷۶۸ واحد از این آمار تسهیلات دریافت کرده‌اند.

حسینی در خصوص مسکن روستایی نیز گفت: تاکنون تعداد ۶ هزار و ۸۶۵ واحد مسکن روستایی به این بانک معرفی که ۶ هزارو ۷۶۱ واحد آن تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۴۳۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ۲۴ هزار و ۶۹ واحد ایجاد شده از محل خط اعتباری مسکن مهر، مصوب شد که بانک مسکن بابت این تعداد بالغ ۲۱۰ میلیارد تومان را به متقاضیان پرداخت کرده است.

مدیر شعب بانک مسکن کردستان گفت: در حوزه فناوری نوین نیز تاکنون ۵ هزار و ۹۳۷ واحد به بانک مسکن معرفی شده‌اند که به ۴ هزار و ۶۵۸ واحد تسهیلات پرداخت شده است.

وی در پایان مطالبات معوقه بانک مسکن تا پایان دی‌ماه ۸۹ را ۷/۱ درصد کل تسهیلات بانک خواند و خاطرنشان کرد: وصول این مطالبات و ورود آن به بانک زمینه پرداخت تسهیلات جدید به متقاضیان را فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها