بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 20 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اخذ مالیات برارزش افزوده از انبوه‌سازان مسکن مهر قطعی نیست

کد خبر: 4601 Print This Post
۱۶ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۷:۰۶
اخذ مالیات برارزش افزوده از انبوه‌سازان مسکن مهر قطعی نیست

www.BanaNews.irمعاون وزیر مسکن و شهرسازی گفت: از هیچ انبوه سازی که در مسکن مهر فعال است و اقدام به ساخت مسکن مهر می کند تاکنون مالیات بر ارزش افزوده دریافت نشده است اما اینکه آیا موقع تسویه حساب بگیرند یا خیر هنوز قطعی نشده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از فارس، جمشید نورصالحی در پاسخ به این سؤال که قرار بود مسکن مهر از پرداخت مالیات معاف باشد آیا این مصوبه در حال حاضر اجرا می‌شود یا خیر اظهار داشت: در تفاهنامه های سه جانه چون هیچ طرفی کارفرما و هیچ طرفی پیمانکار نیست و تنها یک تفاهمنامه سه جانبه میان سازمان مسکن و شهرسازی، شرکت عمران شهرهای جدید و یک انبوه‌ساز و یک بانک است بنابراین مالیاتی اخذ نمی شود.

*تکلیف را باید سازمان امور مالیاتی روشن کند

نورصالحی ادامه داد: تسهیلات توسط بانک و زمین توسط وزارت مسکن تامین می شود و انبوه ساز هم اقدام به ساخت می کند پس این یک قرارداد پیمانکاری، کارفرمایی نیست که بخواهد مالیات اخذ شود بنابراین آن چیزی که اعلام می‌شود این است که آیا مالیات بر ارزش افزوده به مسکن مهر تعلق می‌گیرد یا خیر که تکلیف آنرا هم باید سازمان امور مالیاتی روشن کند.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: فعلا از هیچ انبوه‌سازی مالیات بر ارزش افزوده برای ساخت مسکن مهر اخذ نشده است اما اینکه آیا موقع تصفیه حساب بگیرند یا خیر هنوز قطعی نشده است.

وی تاکید کرد: اما از نظر ما اخذ مالیات منتفی است و رسما هم اعلام کردیم، چرا که خود سازمان امور مالیاتی در جلسات اعلام کرده‌ که رسما بر اساس قانون و نه ارفاق به مسکن مهر مالیات تعلق نمی‌گیرد.

نورصالحی تصریح کرد: حالا شاید برخی از انبوه‌سازان بگویند که مالیات از مسکن مهر را شاید بگیرند و یا نگیرند اما به هر حال از هیچ انبوه‌ساز فعالی در مسکن مهر مالیات اخذ نشده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها