بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نیکزاد و واگذاری زمین‌های مسکن مهر با اجازه بزرگان

کد خبر: 44625 Print This Post
۱۸ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۱:۳۸
نیکزاد و واگذاری زمین‌های مسکن مهر با اجازه بزرگان

www.BanaNews.irوزیر راه و شهرسازی فروش واحدهای مسکن مهر را مشروط به تسویه حساب با بانک عنوان و اعلام کرد: برای واگذاری زمین‌های مسکن مهر به متقاضیان، اگر بتوانند اجازه بزرگان نظام را بگیرند ما مخالفتی نمی‌کنیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد در حاشیه‌ی بازدید از پروژه واحد‌های مسکن مهر پردیس اظهار کرد: اگرچه برخی کاندیداها از واگذاری زمین‌های مسکن مهر سخن می‌گویند اما اجاره ۹۹ ساله زمین‌های مسکن مهر به این دلیل است که این خانه‌ها را در اختیار مردم قرار دهیم و همان اجاره ۹۹ ساله بماند.

وی افزود: می‌خواهیم از نظر کارشناسی مسکن را از کالای سرمایه‌ای به کالای مصرفی تبدیل کنیم و اگر این واگذاری صورت گیرد، خرید و فروش‌ها نیز زیاد می‌شود و در قیمت مسکن موثر است.

فروش مسکن مهر مشروط به تسویه حساب با بانک

نیکزاد در پاسخ به آزاد‌شدن زمان خرید و فروش واحد‌های مسکن مهر گفت: خرید و فروش مسکن مهر قانونی نیست زیرا این زمین‌ها در اختیار دولت و آپارتمان در رهن بانک است لذا اگر متقاضی می‌خواهد واحد خود را بفروشد باید با تسویه‌حساب از رهن بانک خارج شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: برای کم‌ شدن مشکلات قضایی و درگیر‌شدن در خرید و فروش‌های مسکن مهر این خرید و فروش‌ها غیر قانونی اعلام شده و حتما با متخلفان و کسانی که امتیاز مسکن مهر را خرید و فروش می‌کنند، برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به ساخت‌وساز مسکن مهر در شهر تهران گفت: این ساخت‌وسازها همزمان با آماده‌ سازی و تاسیسات روبنایی و زیربنایی انجام می‌شود که کار ارزشمندی است.

 

به گفته‌ نیکزاد اگر فروشگاه‌های خرید، کلانتری و تاسیسات روبنایی و زیربنایی شهر تامین شود، مردم حاضرند مبلغ بیشتری برای خرید این واحد‌ها بپردازند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به واحد‌های در حال ساخت مسکن مهر در کل کشور گفت: از میان دو میلیون و ۱۸۰ هزار واحد شهری ساخت یک میلیون و ۱۳۰ هزار واحد تمام شده و از میان دو میلیون و ۱۲۰ هزار واحد روستایی مسکن مهر نیز ۱٫۵ میلیون واحد تحویل داده شده است.

۱۰۰ میلیون تومان حداقل ارزش افزوده مسکن مهر پردیس

وی افزود: ۲۵ درصد مسکن کشور و مباحث مربوط به مسکن مهر در استان تهران است.

به گفته‌ نیکزاد عملکرد شرکت گاز در تامین زیربنای این واحد‌ها مناسب بوده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که پروژه‌ای همچون مسکن مهر در دنیا کم بوده است، گفت: پروژه مسکن مهر به گونه‌ای بوده که دولت زمین را تامین کرده و راه‌ها و تقاطع‌های همسطح و غیرهمسطح، کلانتری، مراکز تجاری و فرهنگی را نیز در اختیار مردم قرار می‌دهد.

نیکزاد گفت: حداقل ارزش افزوده واحد‌های مسکن مهر پردیس برای هر متقاضی ۱۰۰ میلیون تومان است که آن هم نوش جان متقاضیان؛ چرا که در ایران چنین پروژه‌ای نداشتیم و اگر در دنیا چنین پروژه‌هایی صورت می‌گیرد، سازندگان سود خود را دریافت می‌کنند.

زمین در خیابان شوش حداقل متری ۲ میلیون تومان

وی با اشاره به تعریف پروژه‌های جدید مسکن مهر برای متقاضیان استان تهران خطاب به کسانی که می‌گویند مسکن مهر در بیابان ساخته شده است، گفت: در حال حاضر درون شهر تهران زمین دولتی نیست و کسانی که این حرف را می‌زنند یا تهران را نمی‌شناسند یا از آمار و ارقام زمین بی‌اطلاع‌ هستند چرا که تاکنون هرچه استقبال بوده براساس ظرفیت و واجد شرایط بودن افراد، واحد‌ها تحویل داده شده است اما برای تقاضای مازاد نیز واحد‌هایی در نقاط دیگر در نظر گرفته می‌شود.

نیکزاد افزود: حداقل قیمت زمین در خیابان شوش دو میلیون تومان است که برای یک واحد ۴۰ متری ۸۰ میلیون تومان هزینه بر می‌دارد اما در مسکن مهر دغدغه‌ مردم افزایش حدود پنج و شش میلیون تومانی پس از افزایش نرخ ارز است که با مراجعه‌های مکرر به دولت می‌گویند توان پرداخت این مبالغ را ندارند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: کسانی که می‌گویند ساخت مسکن مهر در بافت فرسوده مفید است باید گفت که در کل کشور ۷۲ هزار هکتار بافت فرسوده داریم که ۹۹ درصد از این بافت‌ها متعلق به مردم است و دولت سهم کمتری دارد.

وی تاکید کرد: نوسازی بافت فرسوده مناسب است در صورتی که منطق اقتصادی بر آن حاکم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها