بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حق بیمه هر متر مربع و مالیات مسکن مهر مشخص شد

کد خبر: 43279 Print This Post
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۶:۵۵
حق بیمه هر متر مربع و مالیات مسکن مهر مشخص شد

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی میزان حق بیمه پیمانکاری و کارگاهی واحدهای احداثی مسکن مهر به ازای هر متر مربع را مبلغ ۵۲ هزار ریال و مالیات ساخت ۱۰۰ مترمربع را ۳۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد در خمینی شهر و درچهارمین دور سفرهای استانی اعضای هیات دولت به استان اصفهان گفت: به دنبال اعتراض و درخواست پیمانکاران و شرکتهای تعاونی مسکن مهر استان اصفهان، مشکل بیمه و مالیات شرکتهای مسکن مهر این استان حل شد.

وی افزود: با توجه به بخشنامه رییس سازمان امور مالیاتی کشور برای قراردادهای پیمانکاران با شرکت تعاونی مسکن مهر معافیت مالیاتی و بیمه ساختمان باید طبق مصوبه هیات دولت عمل شود و دریافت مبالغ بیش از این مصوبه ابلاغی تخلف است.

وی با اشاره به اینکه این مصوبه به جز استان اصفهان در سراسر کشور اجرا شده است، گفت: امروز در تماس تلفنی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیریت سازمان تامین اجتماعی و امور مالیاتی استان این موضوع مطرح و پیگیری شد.

نیکزاد گفت: سازندگان واحدهای احداثی و پیمانکاری فرعی در قالب طرح مسکن مهر به جز حق بیمه موضوع این بند مشمول پرداخت حق بیمه دیگری نخواهند بود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: سازندگان مسکن مهر که در قالب تفاهم نامه سه جانبه مسکن مهر اقدام به ساخت مسکن مهر می‌کنند، مشمول مالیات موضوع ماده (۱۰۴) قانون مالیاتهای مستقیم نمی شوند.

نیکزاد گفت: با توجه به بخشنامه رییس سازمان امور مالیاتی کشور برای قراردادهای پیمانکاران با شرکت تعاونی مسکن مهر معافیت مالیاتی و بیمه ساختمان باید طبق مصوبه هیات دولت عمل شود و دریافت مبالغ بیش از این مصوبه ابلاغی تخلف است.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در دولت نهم و دهم برای ساخت۲۱۷ هزار واحد مسکن مهر شهری و روستایی در استان اصفهان ۸۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است و افتتاح این تعداد واحد مسکن مهر یک رکورد ماندگار در کشور است.

نیکزاد با اشاره به افتتاح ۳۴ هزار واحد مسکن مهر در مرحله اول در استان اصفهان گفت: برای ساخت ۳۶ هزار واحد مسکن مهر افتتاح شده در مرحله دوم ،یکهزار و ۴۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۸۸ واحد مسکن مهر در خمینی شهر افتتاح شد، تصریح کرد: از سنتها و سیره حسنه سفرهای دولت به استانهای مختلف دیدارهای مردمی و بررسی مشکلات مردم از نزدیک از طرف وزیر معین و فرستاده ویژه هیات دولت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها