بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خبرهای جدید نیکزاد از مسکن ویژه و مهر

کد خبر: 42043 Print This Post
۲۱ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۲:۲۰
خبرهای جدید نیکزاد از مسکن ویژه و مهر

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت ساخت و تحویل واحدهای مسکن مهر و شرایط ثبت‌نام و قیمت زمین مسکن ویژه توضیح داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد نیکزاد در حاشیه مراسم افتتاح ۱۱ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر استان تهران، در پاسخ به ایسنا مبنی بر مشخص شدن قیمت زمین مسکن ویژه، گفت: قیمت مقطوع این زمین‌ها مشخص شده است که ۳۰ درصد آن به صورت نقدی و ۷۰ درصد باقی‌مانده با تقسیط ۹ درصد سود دریافت می‌شود.

وی تاکید کرد: بنا به درخواست رییس‌جمهور نباید قسط ماهانه این واحد‌ها بیش از یک میلیون تومان باشد.

وزیر راه و شهرسازی درباره تسهیل شرایط ثبت‌نام مسکن ویژه نیز اظهار کرد: شرایط ثبت‌نام به همان روال قبل است و سود پیمانکار در دست مردم می‌ماند. همچنین ۳۰ درصد پول زمین گرفته می‌شود و ۷۰ درصد دیگر نیز در زمان تحویلف تقسیط می‌شود.

نیکزاد گفت: ۲۰۰۰ واحد مسکن مهر پاکدشت توسط رییس‌جمهور افتتاح شده بود و امروز ۳۰۰۰ واحد دیگر افتتاح شد.

وی اظهار کرد: قرار است تا پایان دولت دهم و در شش ماهه نخست سال ۹۲ نیز ۳۰۰۰ واحد باقی‌مانده در پرند، پردیس، اندیشه و دیگر شهرستان‌های استان تهران افتتاح شود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از میان چهار میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر که باید ساخته شود تاکنون دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد واگذار شده است.

نیکزاد افزود: ۷۵ درصد از این واحد‌ها در فضای شهری و روستایی به بهره‌برداری رسیده است.

وی تاکید کرد: مسکن مهر در دولت نهم آغاز شده و در دولت دهم به پایان می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ادامه‌ی فعالیت‌های مسکن مهر در دولت بعدی، گفت: همان‌طور که کشور ۱۰ دولت را تجربه کرده و همه به مسکن توجه داشته‌اند و ۳۳ درصد از سبد تورم در مسکن است، مسکن مهر در دولت بعدی ادامه دارد.

نیکزاد ابراز امیدواری کرد: بتوانیم با الگوهای ایرانی _ اسلامی ساخت‌وساز‌ها ادامه یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها