بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اجرای پروژه رویه‌های بتنی فشرده در محوطه مسکن مهر هشتگرد

کد خبر: 41788 Print This Post
۱۵ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۲:۴۶
اجرای پروژه رویه‌های بتنی فشرده در محوطه مسکن مهر هشتگرد

http://www.bananews.irبرای نخستین بار در کشور به کارگیری و استفاده از رویه‌های بتنی فشرده غلطکی (RCCP) به جای آسفالت در محوطه مسکن مهر شهر جدید هشتگرد آغاز شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید محمود فاطمی عقدا رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: امروز برای اولین بار استفاده از رویه‌های بتنی فشرده غلطکی (RCCP) که تحولی‌نوین در راهسازی کشور محسوب می‌شود در پروژه ۴۲۰ واحدی مسکن مهر شهر جدید هشتگرد آغاز شد.

وی با بیان اینکه این رویه‌های بتنی غلطکی در کشورهای پیشرفته سالهاست که استفاده می‌شود و در ایران نیز در پروژه‌های بزرگی مثل سدها به کار می‌رود گفت: این رویه‌ها تاکنون در چند نقطه و پارک علم و فناوری پردیس به صورت آزمایشی به کاربرده شده که پس از مثبت بودن قرار شد در فضاهای شهری و خیابانی نیز از آن استفاده شود.

فاطمی عقدا تأکید کرد: پس از مثبت شدن این آزمایشها برای نخستین بار مقرر شد تا در پروژه‌های مسکن مهر از این رویه‌های فشرده غلطکی استفاده شود.

وی به ویژگی‌های این رویه‌های فشرده غلطکی اشاره کرد و گفت: از آنجا که عمر مفید استفاده از آسفالت در کشور کمتر از ۵ سال است و پس از مدتی موجب تخریب جاده‌ها، بالا رفتن هزینه‌های ترمیم، تخریب زود هنگام و ایجاد دست‌اندازهای زیاد می‌شود، رویه‌های بتنی فشرده غلطکی می‌تواند با ۳۵ درصد ارزان‌تر از آسفالت عمر مفید جاده‌ها را تا ۵۰ سال افزایش دهد.

 فاطمی‌عقدا با اشاره به این‌که اولین پروژه در مسکن مهر هشتگرد (نیک‌سیستم) با نظارت کامل مرکز تحقیقات اجرا شد،تأکید کرد: گستردگی مسکن مهر از لحاظ حجم و وسعت و نیاز گسترده به قیر باعث شد تا در پروژه مسکن مهر به جای استفاده از آسفالت از رویه‌های بتنی فشرده غلطکی به کار گرفته شود.

به گفته وی، دوام بالا، ارزان بودن، عمر بالای ۵۰ سال، ترمیم راحت و آسان و جلوگیری از نفوذ‌پذیری روان آبها از ویژگی‌های رویه‌های بتنی فشرده غلطکی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها